מפגש אונליין

"עולם הביטוח, שהוא מאוד גברי, צריך להיות דווקא נשי, כי לנו יש חמלה"

מירב ג'והן מנהלת חטיבת בריאות וניהול סיכונים בסוכנות הביטוח ג'והן אורין ושות' סיפרה בכנס "הולכים על ביטוח" של כלכליסט והפניקס, כי פנתה לתחום אחרי שאביה חלה בסרטן ועל המשפחה היה לגייס סכום גדול לתרופה עבורו

תומר הדר 13:4221.03.21

 

 

"אני סוכנת ביטוח כשמונה שנים כעצמאית. באמצע חיי, בגיל 40, החלטתי שעלי לעשות שינוי ומהפך בחיים", כך סיפרה מירב ג'והן מנהלת חטיבת בריאות וניהול סיכונים בסוכנות הביטוח ג'והן אורין ושות', לשלמה אייזיק, מנכ"ל ומייסד קבוצת יונט, בכנס הולכים על ביטוח של כלכליסט והפניקס.

 

 

מירב ג'והן מירב ג'והן

 

"פתחתי סוכנות ביטוח עצמאית והתחלתי להכיר את עולם הביטוח", סיפרה ג'והן. "מדובר בחוויה שעיצבה אותי ונתנה לי מסלול, החלטתי שברצוני לעסוק בניהול סיכונים וביטוחי בריאות. כאישה אומר שזה לא קל, עולם הביטוח הוא עולם מאוד גברי. אם נבצע חתך נגלה ש-80% לפחות מהסוכנים הם גברים, אך לדעתי עולם זה צריך להיות ברובו נשי, דווקא בגלל שיש לנו את החמלה ואת האמפטיה. יש לנו את היכולת להרגיש ולדעת. ומעבר לכך אנו מקצועיות ועושות את עבודתנו על הצד הטוב ביותר".

 

לשאלה מדוע בחרה דווקא בביטוח, השיבה ג'והן: "לפני 25 שנים אבי חלה בסרטן ריאה. באותם ימים עבדתי בהדסה עין כרם במחלקת אספקה ועסקתי בשחרורים ימיים ואוויריים. אבי היה זקוק לתרופה שלא היתה בסל הבריאות, כלומר נרכשת בעלות מלאה. אבי היה זקוק לתרופה בשווי של 16 אלף דולר, עלות אדירה למשפחתו של אדם שנמצא על סף הסיעודיות. היה קשה אבל בסופו של דבר הכסף הושג. אז החלטתי שמשהו חייב להשתנות, לא ייתכן שרק מי שיש לו כסף יקבל את התרופה, ואז הבנתי את ענף הביטוח, את לקיחת האחריות והנטל הכלכלי והטלתו על צד ג'".

 

מה נותן לך העיסוק בתחום?

"זה עיסוק שמעניק סיפוק אדיר. אני יודעת שאני מסייעת לאנשים לא להגיע למצב שאליו הגיעה אמי. מדובר במצבים שניתן לפתור באמצעות אדם מקצועי שמנהל את תיק הביטוח בצורה מיטבית.

 

"משנת 2012 אני סוכנת עצמאית. התחלתי עם ניהול סיכונים ואובדן כושר עבודה. אחותי היא רואת חשבון ומנהלת את תיקי הלקוחות ואנו מעניקים שירות כיום בנושא ביטוח, פיננסים ופרישה. לאחרונה בני נכנס לנהל את כל אופרציית העסק שלנו. לצעירים יש כיום מחשבה מהירה ויכולת מהירה מאוד ליישם. ומעבר לכך אנו גם מתמחים במשפחות ומסייעים להן".

x