"נולדתי לא רחוק מכפר סבא"

פארוק חסן חוסיין אלזיר, מנכ"ל חברת הלוגיסטיקה DB Schenker סיפר בוועידת ישראל - דובאי הראשונה על אביו שהיה ראש עיריית סלפית והגעתו בגיל צעיר לאמירויות

סופי שולמן 12:4325.11.20

 

 

"אנו חברה גרמנית שהוקמה ב-1880, התחלנו לפעול בדובאי בשנת 2001 יש לנו כאן 650 עובדים. הקמתי את החברה לאחר שהגעתי לכאן מסלפית, בה נולדתי, לא רחוק מכפר סבא. אבי היה ראש עיריית סלפית שנים ארוכות ואני עברתי לכאן כאיש צעיר. היום אני חי כאן", כך סיפר בוועידת דובאי-ישראל הראשונה פארוק חסן חוסיין אלזיר, מנכ"ל חברת הלוגיסטיקה DB Schenker בדובאי.

 

דובאי היא עיר עסקית, העיר השישית הכי מבוקרת בעולם ולכן יש לנו יותר מ-200 לאומים כאן. גודל הכלכלה הוא 430 מיליארד דולר, כש-80% ממנה כבר אינו קשור לנפט. עסקים קטנים ובינוניים הם הרוב המכריע עם אוכלוסיה בגילאי 25-32".

 

"יש לנו מחסנים ואת כל סוגי ההובלה - מימית עד אווירית. מה שחשוב הוא הוורטיקלים שלנו. ישראל היא מדינה חזקה מאוד בכל הקשור לייצוא וגם אנחנו מאוד מאורגנים עם משאיות משלנו. אנחנו עובדים עם לוגיסטיקות תעשייתיות כמו זו של נסטלה ויוניליוור, יש לנו עסקים עם רשתות אופנה יוקרתיות כמו שאנל, דיור, ג'יוונשי, פנדי שמבצעים איתנו את הלוגיסטיקה המתקדמת לאורך כל השרשרת כולל גם בתחום האלקטרוניקה והלוגיסטיקה למלונות.

 

 

פארוק חסן חוסיין אלזיר, מנכ"ל DB Schenker פארוק חסן חוסיין אלזיר, מנכ"ל DB Schenker צילום: אוראל כהן

 

לפעמים לוקח 24 שעות להעביר מטענים בין שדות התעופה באיחוד האמירויות ואנחנו מקצרים את הזמנים בשיטה ייחודית שפיתחנו. יש לנו שלושה אתרים באיחוד האמירויות ומחסן שבקרוב יהפוך לראשון מסוגו במדינה שמבוסס על אנרגיה סולארית. ברבעון הראשון אמור להתחיל לפעול אתר נוסף שלנו, גם הוא מבוסס על אנרגיה סולארית, שנמצא בשלבים מתקדמים למרות משבר הקורונה.

 

אחד המוצרים שיתאימו במיוחד לישראל הוא סקייברידג' (SkyBridge) שיסייע להעברה מהירה במיוחד של מטענים: בשנות השמונים קיבלנו מטענים לאיחוד האמירויות אך לא יצאו מכאן מטענים לאירופה. הוקמה ועדה שהייתי חבר בה שבחנה מה אנחנו יכולים לייצא מדובאי והתחלנו להוביל מכולות למזרח הרחוק. DB Schenker העבירה אותן בין נמל ימי לאווירי ומילאה אותן בסחורות שהגיעו לאירופה - כך יצרנו איזון בין הייבוא לייצוא. החוכמה היא בשילוב בין הובלה ימית, יבשתית ואווירית. אם יש לכם משלוח דחוף מהמזרח רחוק לישראל וההובלה נמשכת זמן רב מדי - המוצר שלנו מסוגל להגיע ב-12 יום בלבד. השירות שלנו יפעל היטב במיוחד עם חברות התעופה החדשות שיטוסו בין האיחוד לישראל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x