שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי

כנס יזמות 2018

"לא יתכן שיש תחכום רב בסייבר - אבל במחלות קשות אנו חסרי אונים"

מייסדת ומנכ"לית Medint בכנס יזמות של כלכליסט וקבוצת עמל: "גייסנו מערך של חוקרים רפואיים ובזכות טכנולוגיה שמעצימה שיטות של מודיעין בטחוני אנו יודעים לסנן מידע תוך זיקוק התובנה המיוחדת לחולה הבודד בנקודה שבה הוא נמצא במחלה"

ענת דניאלי 12:4419.06.18
"דמיינו שאבא שלכם אובחן בסרטן קשה. מי הם שלושת הרופאים שראו הכי הרבה מקרים דומים, אילו מחקרים מתנהלים כיום בעולם ומסוגלים לקלוט אותו; אילו שינויים ביצעו בהרגלי חיים שסייעו בהישרדות החיים? ואילו שאלות שכחת לשאול את הרופא. האבסורד שיש לכולנו בכיס נגישות למידע יותר מתמיד. אבל למה המידע לא זורם למטופלים ברגעי ההחלטה הקשה", כך אמרה תניה אטיאס, מייסדת ומנכ"לית Medint שעברה מתחום המודיעין ביטחוני למודיעין בעולם הרפואה, בכנס יזמות של כלכליסט וקבוצת עמל.

 

לטענתה השאלות הרפואיות הללו הנן דומות לשאלות שעלו בעולם המודיעין הביטחוני. "ישנה מורכבות ומצד שני אומנות שבתוך ים של מידע אפשר להגיע לאינפורמציה שבקצה. השילוב שבין האדם למכונה ומתי אי אפשר לוותר על האינטואיציה והרגישות של האדם. אך טכנולוגיות מידע יכולות לעשות את ההבדל. הכח הוא האנשים שיודעים ומחזיקים במידע תוך שיודעים הם לחפש".

 

תניה אטיאס תניה אטיאס צילום: אוראל כהן

 

 

עוד סיפרה אטיאס כי לפני שלוש שנים נתקלה במקרה רפואי מורכב. ״לא נשארתי אדישה, קמתי ועשיתי מעשה. אחרי שגייסתי את כלל השיטות הבנתי שלא יתכן שיש כל כך הרבה תחכום בעולם הסייבר, אבל שכזה נוגע לאנשים הקרובים אלינו במחלות קשות אנו חסרי אונים״.

 

סינון המידע המתאים לחולה

 

״מדינט זו פלטפורמה שמספקת מידע מדויק ומעשי בצוותי קבלת החלטות. בשלוש השנים הללו גייסנו מערך של חוקרים רפואיים וטכנולוגיה שמעצימה את יכולת החוקרים ושימוש בשיטות של מודיעין בטחוני ובכך לדעת לסנן את המידע תוך זיקוק התובנה המיוחדת לחולה הבודד בנקודה שבה הוא נמצא במחלה. יום יום מספקים מידע קריטי למטופלים במחלות קשות״.

 

לסיכום סיפרה אטיאס כי ההצלחה נמדדת במצב בו הצליחה החברה ״להעמיד אלטרנטיבה חדשה שלא הייתה לפני כן על השולחן מבחינת החולה. כל חולה במחלה קשה או כרונית מורכבת יקבל את היכולת לעשות שימוש בטכנולוגיה הכי מתקדמת בשוק ובכך לעזור לכל מטופל בנקודה שבה מצוי במחלה. בפעם הבאה שאתם מתמודדים עם פערי מידע בסיטואציה רפואית מורכבת יש כתובת״.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x