כנס נשים יוזמות פברואר 2018

פרידה ג'אבר: "בתחילת דרכי הרבה אנשים לא הסכימו לדבר איתי כי אני ערבייה"

ג'אבר, העורכת הראשית של אתר PANET, אתר החדשות בערבית הגדול בישראל, סיפרה בכנס יוזמות 2018 של "כלכליסט" כי כבר כילדה אהבה לראות את "מבט" וכשראתה "דברים כל כך מכוערים, שאלתי המון שאלות - למה יש רעב, למה יש מלחמות וסבל בעולם?"

הגר רבט 13:4225.02.18

"בתחילת דרכי הרבה אנשים לא הסכימו לדבר איתי כי אני ערבייה והרבה נשים בחברה הערבית לא הסכימו לחשוף את הבעיות שלהן ואת הפערים בחברה", סיפרה היום (א') פרידה ג'אבר, העורכת הראשית של אתר PANET, אתר החדשות בערבית הגדול בישראל שלו חשיפה למיליוני קוראים בעולם, בכנס יוזמות 2018 של "כלכליסט" ובנק לאומי בשיתוף רשת עמל.

 

"אני רוצה לספר על תחביב לא שגרתי שהיה לי כילדה בת 11", המשיכה ג'אבר, "אהבתי לראות חדשות בערוץ הראשון כל ערב ב-21:00. מה שראיתי שם היו דברים כל כך מכוערים שרציתי לשנות ושאלתי המון שאלות - למה יש רעב, למה יש מלחמות וסבל בעולם?

 

 


 

 

פרידה ג'אבר בכנס פרידה ג'אבר בכנס צילום: עמית שעל

 

"בגיל 17 המורה לשפה הערבית ביקשה מאיתנו לכתוב חיבור שכותרתו: במה נרצה לעסוק בעתיד. אני התלבטתי באותה תקופה בין עריכת דין לעיתונות. בסופו של דבר החלטתי לכתוב על העיתונות. אבל ידעתי סופית שזה המקום שאני רוצה להיות בו כשעליתי על המטוס של יצחק רבין ז"ל, בדרכו לחתום על הסכם השלום בארה"ב.

 

רבין קרא לי אליו ושאל אותי בקולו העמוק - 'מה לך ולמקצוע העיתונות? זה מקצוע קשה'. עניתי לו שרציתי לקדם את החברה שלי, לסגור פערים ולקדם את הדו-קיום. הוא שאל אם זה קשה לי. זה אכן קשה.

 

"יום אחד סיקרתי את ביקורו של אחד השרים באחת הרשתות הערביות. האולם היה מלא רק בגברים וכשקמתי לשאול שאלה הופנו אלי המבטים של כולם שאמרו, 'מה את עושה פה, זה לא המקום שלך'.

 

"אבל המבטים האלה רק חיזקו אותי. מאז אני עושה הרבה כדי לקדם את שילוב הנשים הערביות בכנסת וברשויות המקומיות. אני מספרת עכשיו את סיפורן של שלוש נשים שרצות למשרות ציבוריות השנה, ואחת מהן מספרת על האיומים על חייה שקיבלה שהגיעו עד כדי שריפת הרכב שלה. הדרך לא פשוטה אבל אם רוצים אפשר להצליח", סיכמה ג'אבר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x