ועידת תחזיות חדש גג עמוד

תחזיות 2018

אסטרטג המטבעות של מריל לינץ': "נראה עלייה משמעותית בריבית בשנה הקרובה, הדולר יעלה ב-7%"

לדברי דיוויד וו בוועידת התחזיות, תירשם האטה בשוק הסיני. עוד אמר כי "אם רפורמת המס של טראמפ תצליח, הוא יהפוך להיות אחד הנשיאים המשמעותיים ביותר בארה"ב"; צופה הסלמה בעימות עם צפון קוריאה

מאיר אורבך 14:1325.12.17

 

 

דיוויד וו, אסטרטג המטבעות של בנק אוף אמריקה מריל לינץ', מאוד מתרשם מהרפורמה של נשיא ארצות הברית דונאלד טראמפ. "בארצות הברית נוטים להתעלם מהישגי הנשיא בשלושת החודשים האחרונים. אני מסתכל מה קורה בעולם וחלק גדול מזה ניתן לשייך לנשיא החדש, החל בנשים שנוהגות בסעודיה, דרך הגדלת תקציב הביטחון באירופה ועוד", אמר וו בוועידת התחזיות 2018 של "כלכליסט". 

 

"אבל אם רפורמת המס של הנשיא תצליח הוא יהפוך להיות אחד הנשיאים המשמעותיים ביותר בארצות הברית ב-30 השנים האחרונות. דונאלד טראמפ נבחר כמהלך נגד לגלובליזציה", אומר וו.

 

מערכת המיסוי בארצות הברית לדברי וו היתה מערכת מיסוי נחשלת עד הרפורמה, לכן מרבית החברות האמריקאיות העדיפו להשקיע מחוץ לארצות הברית.
"מדוע ארצות הברית לא הצליחה לשנות את מערכת המיסוי שלה", שואל דיוויד וו. "אני חושב שהתשובה לכך היא ברורה. עד לנשיאות של דונאלד טראמפ לא היה בארצות הברית נשיא שנהנה משליטה בכל בתי הנבחרים עם המפלגה שלו. זה לא היה בתקופת הנשיאות של ג'ורג' בוש, רונלד רייגן ולא קלינטון. אף אחד מהנשיאים האלו לא נהנה מתמיכה גורפת. כעת בזכות העובדה שהרפובליקאים שולטים בכל בתי הנבחרים, ניתנה לו יכולת לבצע את רפורמת המס הכי משמעותית שהיתה בארצות הברית", אמר וו.

 

"מס החברות יוצר שינויים רבים, שבעיקרי שבהם הוא הורדה של מס החברות ל-21% מ-35% . זהו מס ששם שאותנו במקום טוב באמצע בממוצע העולמי. עסקים קטנים יהנו ממיסוי טוב ואילו גם אני אשלם יותר מס".

 

"אני יודע שהתוכנית אינה תוכנית מושלמת", אמר וו. זו לא תוכנית מושלמת, אבל עדיין המשקיעים של מריל לינץ' לא מתרשמים מזה. 15% בסקר שעשינו רק חשבו שתהיה השפעה חיובית. תחזיות על הצמיחה המקומית מנבאות צמיחה של 2.4% לעומת 3% שיש כיום. יש חוסר אמון בשיפור שהשינוי הזה יעשה לכלכלה האמריקאית. יש כזו פסימיות, אפילו השוק לא מאמין ברפורמה. אני אומר לכם שהשוק מתעלם מהרפורמה וזה האתגר הגדול שיהיה בשנה הקרובה.

 

דיוויד וו דיוויד וו צילום: עמית שעל

 

אני מאמין שהרפורמה תביא לצמיחה של שלושה אחוזים מעל הציפיות. הקיצוצים במסים ישפרו את הצמיחה. לצד הקיצוץ במס, אני חושב שהגירעון יגדל משמעותית ויהיה גירעון של טריליון דולר. התוצאה של גידול בגירעון ורפורמת המס תהיה בעלת השפעה רבה על שיעורי הרבית. אני מאמין שאנחנו נראה עלייה משמעותית בשיעורי הריבית בשנה הקרובה. הדולר, אני מעריך, יעלה ב-7% בשנה הקרובה.

 

וו מאמין שסין לא ממש תהנה מהרפורמה בשוק האמריקאי. לדבריו, השינויים שקורים בשוק שם יביאו להאטה בשוק הסיני, כאשר עיקר תשומת הלב תופנה לשוק האמריקאי.

 

אחת התחזיות המעניינות של וו נוגעות לסכסוך של ארצות הברית עם צפון קוריאה. לדברי וו, צפויה האצה משמעותית של הסכסוך בין שתי המדינות. הוא לא מאמין שארצות הברית תסכים להתחמשות ולכוח של צפון קוריאה ולכן היא תטיל עליה סנקציות משמעותיות שיביאו להאצה של המשבר בין המדינות. "איני חושב שתהיה האצה לסכסוך צבאי, אבל אני מאמין שאנחנו נראה התפתחות של המשבר בין שתי המדינות".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x