שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
כנס עסקים בעולם משתנה גג עמוד

כנס טבריה

רעיה שטראוס: "הממשלות מתחלפות מהר ולא יכולות ליזום. לי יש את זה בדם"

מי שהיתה בעבר מבעלי שטראוס וכיום פעילה לפיתוח הגליל, אמרה בכנס עסקים בעולם משתנה של "כלכליסט" ו בנק לאומי בטבריה, כי "כשיצאתי משטראוס החלטתי שאני לא נותנת סתם כסף. אני עושה תוכנית עסקית עם חזון ואסטרטגיה".

אורן פרוינד 11:2223.10.17

"הממשלות מתחלפות מהר. הם לא יכולות ליזום. להיות יזם זה משהו שפועם בך. אני דור שני של יזמים. לי יש את זה בדם. אני רואה הזדמנות ואני עושה בהרבה תחומים". כך אמרה רעיה שטראוס, לשעבר בעלים בחברת שטראוס ופעילה לפיתוח הגליל, בכנס עסקים בעולם משתנה של "כלכליסט", בנק לאומי ו-KPMG, בטבריה.

 

רעיה שטראוס בשיחה עם כתב "כלכליסט" ליאור גוטמן רעיה שטראוס בשיחה עם כתב "כלכליסט" ליאור גוטמן צילום: עמית שעל

 

"יזמות זה משהו שאפשר ללמוד אבל אצלי זה ב- DNA. שאני עושה תוכנית ובאה למשרד הממשלה הם שמחים לעזור. למשל עשינו מחקר מה הדבר שיקפיץ את הגליל המערבי. מצאנו שיש קשר גדול שיקפיץ את הגליל המערבי בתחום התיירות. הצלחנו להכפיל את תיירות הפנים בגליל המערבי ועכשיו פננו לתיירות חוץ".

 


 

שטראוס סיפרה איך היא התחילה לפעול כיזמית. "ההורים שלי הלכו להיות חלוצים ומה שטלטל אותי שמאותו יום אמרתי אני לא יושבת ביציע ומקטרת. אני יורדת למגרש. לפני שמונה שנים אמרתי מספיק לי עם כל התוכניות. אני רוצה לעשות קפיצה בגליל המערבי. כשיצאתי משטראוס החלטתי שאני לא נותנת סתם כסף. אני עושה תוכנית עסקית עם חזון ואסטרטגיה".  

 

לשאלה מדוע צריך פילנטרופים ומדוע המדינה לא עושה זאת בזכות עצמה עתנה שטראוס " קשה לממשלה להיות יציבה כי היא מתחלפת כל הזמן ואנחנו היזמים לא. הקמנו את אשכול גליל מערבי. יש לנו תעשיינים, נציגי בריאות ואנחנו יוצאים עכשיו לדרך עם כל התוכניות. יש הרבה מאמרים על הפריון בישראל שהוא נמוך מידי. יש לנו בשולחן 30 מנכ"לים של מפעלים באזור. אנחנו בתעשייה יוצאים לדרך".

 

שטראוס התייחסה גם לבעיית התחבורה באזור הגליל המערבי. "יש לנו בעיה עם כבישים שמגיעים לבית חולים. אלו בעיות פוליטיות שאני לא נכנסת. כל הפקקים ביציאה והכניסה לנהריה הם בעיתיים. כל הזמן בונים בניינים ואיפה התשתיות? יש כאן בעיה אבל בזה אני לא עוסקת. אנחנו עובדים על להביא תיירים לגליל. אנחנו מביאים כל שנה את התל אביבים לעכו לפסטיבל עכו. יש לנו את קיבוץ געתון עם להקת המחול הטובה ביותר בישראל ומהטובות בעולם".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x