• תפריט

ועידת לונדון

"ממשלת בריטניה הוציאה 2.2 מיליארד ליש"ט על סיוע לחברות בתחום החדשנות"

סיימון דבונשייר, יזם הבית של ממשלת בריטניה, אמר בוועידת כלכליסט בלונדון, כי ההשקעה הזו יצרה יותר מ-70 אלף משרות חדשות וכל ליש"ט שהממשלה השקיעה בחדשנות הניב החזר של 7 ליש"ט

הגר רבט, לונדון 17:1814.09.17


"אני מודע שהקונספט של ממשלה בהקשר של חדשנות עלול להישמע מעט משעמם אבל אני חושב שזה חשוב ומשמעותי", כך פתח את דבריו סיימון דבונשייר, יזם הבית של ממשלת בריטניה, בוועידת כלכליסט בלונדון. 

 

"מונתי לתפקיד ב-2013 ואני לקראת סיום הכהונה שלי", המשיך דבונשייר. "תפקידי להביא תובנות מחזית התעשייה לדיוני הממשלה בנושאי מדיניות שעשויה להשפיע עליהם. חשוב לזכור שיש מעט מאוד אנשים בחדר הממשלה שיש להם איזשהו ניסיון אמיתי בתחום. כיצד הגעתי לזה? אני יזם משותף של כמה חברות, אחת מהן למשל של חברת מים מינרלים שהרווחים מהם מגיעים לפרויקט של מים נקיים באפריקה.

 

"אני נלהב לעשות כל מה שאני יכול כדי לעזור ליזמים להימנע מאותן טעויות שאני עשיתי. אבל התשוקה האמיתית שלי היא שהחדשנות תגיע לכמה שיותר אנשים ותשפיע לחיוב על כמה שיותר חיים.

 

סיימון דבונשייר בוועידה סיימון דבונשייר בוועידה צילום: אוראל כהן

 

"אנו חיים בתקופה של שינוי משמעותי, מדברים הרבה על אבטלה ואי-שוויון. מעולם למשל לא היתה לנו יותר קונקטיביות בין אנשים, שימוש ברשתות חברתיות. אלה כמה מהתופעות הנוכחיות.

 

"מה התפקיד של ממשלות בכל זה? בעשור האחרון ממשלת בריטניה הוציאה יותר מ-2.2 מיליארד ליש"ט על סיוע לחברות בתחום החדשנות. ההשקעה הזו יצרה יותר מ-70 אלף משרות. אבל מה שיותר חשוב ומדהים זה שכל ליש"ט שהממשלה השקיעה בחדשנות הניב החזר של 7 ליש"ט. זה אחוזי החזר מדהימים, בבריטניה יש לנו כמה הטבות מס מיוחדות ליזמים, לרוב הממשלות גם במדינות אחרות יש גישה לנכסים שאין לגופים אחרים, הממשלה יכולה למשל לא רק להשקיע בטכנולוגיה שלך, אלא גם לרכוש אתה לשימוש רחב", אמר דבונשייר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x