• תפריט
באנר ועידת ניו יורק דף כתבה

ועידת ניו יורק

יפעת אורון: "בעתיד יהיה לנו יותר חשוב לדעת מי מנכ"ל גוגל ולא מי נשיא ארה"ב"

אורון , מנכ"לית לאומי טק, אמרה בוועידת כלכליסט ובנק לאומי בניו יורק, כי "אנחנו חיים בתקופה של שינויים משמעותיים בעולם ועל ישראל להמשיך לבנות חברות טובות וגדולות ולחפש הזדמנויות"

מאיר אורבך, ניו יורק 19:5017.05.17

יפעת אורון, מנכ"לית לאומי טק, מבית בנק לאומי, מאמינה שאנחנו חיים בתקופה של שינויים משמעותיים בעולם. "העולם נהיה מטורף ויש שינויים טקטוניים בכל אספקט. חוסר הוודאות הוא המלך כיום", אמרה אורן בוועידת "כלכליסט" ובנק לאומי בניו יורק.

 


 

"אני לא יודעת איך להתחיל להתייחס לנשיא טראמפ, אבל זה עידן חדש וזה ישפיע עלינו מאוד. אירופה מספקת לנו הרבה חדשות שכוללת את הברקזיט של בריטניה שרוצה לצאת החוצה. לפני מספר שבועות היינו עדים למצה שקורה בצרפת והיה חשש להישארותה באיחוד, וכעת חשש זה ירד אבל יש מדינות רבות שעדיין תחת איום.  

יפעת אורן, מנכ"לית לאומי טק, בוועידת ניו יורק יפעת אורן, מנכ"לית לאומי טק, בוועידת ניו יורק צילום: אוראל כהן

 

"סין מאוד מתעניינת בטכנולוגיה והיא רוצה טכנולוגיה משלה. הם רוצים לרכוש חברות כאלו ואנחנו בישראל ראינו הרבה כסף סיני זורם. אבל אז הממשלה הסינית החליטה להגביל הוצאת כסף החוצה. הרבה חברות רואות ירידה בכסף שמופנה להשקעות של חברות סיניות בישראל. הן חייבות לשכנע את הממשל הסיני שהן צריכות את ההשקעה.

 

"טכנולוגיה מאד חזקה ממה שהיתה בעבר ואנשים מבחינים בזה, אם ב-2006 מיקרוסופט היתה היחידה בין החברות הגדולות, כיום יש רק חברות טכנולוגיה שם. ייתכן שבעתיד יהיה לנו אכפת מי יהיה מנכ"ל גוגל ולא נשיא ארה"ב.

 

"מה המשמעות של כל השינויים בעולם לישראל? התשובה היא להמשיך לבנות חברות טובות וגדולות ולחפש הזדמנויות טובות. צריך להיות חברים של כל המדינות, סין בריטניה וארה"ב וכך עושות מרבית החברות בישראל ולא להיות תלוי באף שוק. כאשר יש רוחות, יש אנשים שבונים חומות או טחנות רוח. כיום אני חושבת שצריך את שתיהן", סיכמה אורן.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x