סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק

משבר שבבים? מנכ"ל אינטל השתכר 178.5 מיליון דולר בשנה שעברה

לפי מסמכים שהגישה ענקית השבבים האמריקאית, שכרו של פט גלסינגר היה גבוה פי 1,700 מהשכר החציוני בחברה שעמד על 104 אלף דולר בשנה ב-2021. חלק מחבילת התגמול שלו הוא מענק מנייתי בשווי 110 מיליון דולר שקיבל עם מינויו לתפקיד

האתגרים בשוק השבבים העולמי רבים, אבל מנכ"ל אינטל מקבל פיצוי יותר מאשר הולם על ההתמודדות שלו. מסמכים שהגישה ענקית המעבדים האמריקאית אינטל, שהיא גם המעסיקה הפרטית הגדולה בישראל, חושפת שכר אסטרונומי שקיבל בשנה שעברה מנכ"ל החברה פט גלסינגר.


התגמול הכולל של גלסינגר, שנכנס לתפקידו לפני שנה, הגיע ל-178.5 מיליון דולר - פי 1,700 מהשכר החציוני באינטל העולמית שעמד על 104 אלף דולר בשנה ב-2021. לא כל חבילת התגמול של גלסינגר היא במזומן וחלקה הוא מענק מנייתי בשווי של 110 מיליון דולר שאותו קיבל עם מינויו לתפקיד. לשם השוואה, בוב סוואן, קודמו בתפקיד שהודח בתחילת 2021, קיבל שכר שהיה גבוה פי 217 "בלבד" מן העובד הממוצע בחברה.

1 צפייה בגלריה
פט גלסינגר מנכ"ל אינטל העולמית
פט גלסינגר מנכ"ל אינטל העולמית
פט גלסינגר, מנכ"ל אינטל העולמית
(צילום: אלכס קולומויסקי)

גלסינגר הגיע לאינטל לאחר כהונה מוצלחת כמנכ"ל VMWARE, בתקווה כי יוכל להוביל מהפכה בחברה, שבה התחיל את דרכו ושבה עבד בה במשך 30 שנה כמהנדס. מאז המינוי מוביל גלסינגר תוכנית שאפתנית שכוללת התמקדות בתחומי ליבה ותחילת ייצור שבבים עבור חברות חיצוניות. במסגרת זו רכשה אינטל לפני כחודש את טאואר סמיקונדקטור הישראלית בעבור כמעט 6 מיליארד דולר.
בימים הקרובים צפויה אינטל להודיע על רכישה גדולה נוספת בישראל - של חברת גרנולייט שפועלת בתחום הבינה המלאכותית, בעסקה שתגיע למאות מיליוני דולרים. במקביל הכריזה אינטל על השקעות של יותר מ-100 מיליארד דולר בהקמת מפעלים חדשים בארה"ב ובאירופה.