$
הייטק בפקקים

כלכליסט-טק

מי יכשיר את הג'וניורים לתעשייה?

פודקאסט "הייטק בפקקים": חברות מתחרות על גיוס עובדים ובינתיים מועמדים חדשים מתקשים להתקבל למשרה הראשונה שלהם - איך מגשרם על הפער?

שירות כלכליסט 14:3925.11.21

סוגיית מחסור כוח האדם בהייטק כבר מוכרת - השלטים באיילון ו"ההייטקס" של ארץ נהדרת מספרים על האיום המשמעותי ביותר לעתיד התעשייה בישראל. הממשלה לא נשארה אדישה והשיקה תכנית חירום להתמודדות עם הבעיה, עם יעד שאפתני במיוחד. כיום מועסקים בתעשייה כ-10% מהעובדים במשק ומשרד הכלכלה שואף להגדיל את המספר הזה ל-15% תוך 5 שנים - יעד אגרסיבי אם זוכרים שב-2013 היו מועסקים בתעשייה כ-7.7%.

 

האם תעשיית הטק הישראלית מיצתה את רוב כוח האדם האיכותי הפוטנציאלי שלה? מצד אחד, חברות משוועות לעובדים מנוסים, ומצד שני הג'וניורים מתקשים להתקבל למשרה הראשונה שלהם.

 

 

 

 

שינוי התעשייה בישראל מכזו שמבוססת בעיקר על מרכזי פיתוח של חברות רב-לאומיות לתעשייה מגוונת יותר, הכוללת הרבה חברות ישראליות רב-לאומיות, הגדילו את הצורך במגוון תפקידים רחב יותר, שדורש פחות התמקצעות טכנולוגית. אולי העלייה בהיקף העובדים הלוקחים חלק בתעשייה יכולה להגיע דווקא משם?

 

בפרק החדש של הפודקאסט "הייטק בפקקים" ריאיינו את פרופ' משה צבירן, דיקאן הפקולטה לניהול על שם קולר מאוניברסיטת תל אביב, ואת רועי דויטש, מנכ"ל ומייסד שותף בג'ולט, וניסינו להבין מה הוא תפקידה של האקדמיה בהכשרת עובדים? האם ריאלי לצפות מהאוניברסיטה שתצליח להשים עובדים? היכן המגזר הפרטי לוקח את התפקיד הזה בעזרת אקדמיות פנים ארגוניות כדוגמת האקדמיה של וויקס? ומה הוא התפקיד המשלים של מסלולי הסבה וקורסים ייעודים לתפקידים ספציפיים?

 

 

כל מה שחדש, מעניין ומיוחד בהייטק הישראלי
 
להאזנה לפודקאסט לחצו כאן >>

 

x