$
פרויקטים

נדחתה תביעת הענק כנגד יורם קראוס וחברת אינפיבונד

בית המשפט המחוזי בתל אביב דחה את התביעה על סך 18 מליון ש"ח שהוגשה כנגד חברת אינפיבונד ובעל המניות העיקרי והמנכ"ל יורם קראוס

מוגש מטעם יורס קראוס, מאת עו"ד חן אביטן 10:1210.02.21

התביעה נדחתה לאחר שהתובעת ומנהליה הבינו שאין ביכולתם להוכיח את הטענות שהופנו כלפי קראוס ואינפיבונד. בחודש אוגוסט 2018, הגישה חברת Tel Aviv Capital Tech ובעליה רון שדה וקרן מימון, תביעה בסכום של כ-18 מליון ש"ח כנגד חברת ההזנק אינפיבונד ובעליה, מר יורם קראוס. התביעה התייחסה לעמלה אשר נטען כי זו מגיעה לתובעת מאת אינפיבונד וביחס להשקעה על סכום שלטענתה עומד על 100 מליון דולר. התביעה האישית כנגד מר קראוס יחסה לו מעשה מרמה, רשלנות ועוד. אל מול התביעה, חברת אינפיבונד ומר קראוס, השיבו כי גובה ההשקעה המדוברת הינה בשיעור 15 מליון דולר בלבד וכי לתובעת ומי מבעליה אין ולא היה קשר לביסוס הקשר שנוצר עם המשקיע בקשר לקבלת ההשקעה וכי כל האשמה בגין מרמה ורשלנות אין להם קשר עם המציאות.

 

יורם קראוס יורם קראוס קרדיט: Yoram Kraus

 

כאמור, לפני מספר ימים כאמור, דחה השופט גרשון גונטנבניק מבית המשפט המחוזי בתל אביב את התביעה כנגד יורם קראוס וחברת אינפיבונד וקבע כי היא מסולקת במלואה. בכך למעשה תמו המאבקים המשפטיים והתכתשות ההדדית בין הצדדים שהחלו בחודש אוגוסט 2018, הן בבתי המשפט והן בכתבות בעיתונות ובאתרי האינטרנט השונים.

 

חברת אינפיבונד נקלעה תוך כדי משבר הקורונה לחדלות פירעון. התביעה שהסתיימה בלא כלום, לצד האשמות קשות שיוחסו למר קראוס, הכבידו על אינפיבונד לגייס משקיעים ובכך הביאו הלכה למעשה לסגירתה, לפיטורי 90 העובדים בחברה ולהקרסת מטה לחמם של מעגלים רחבים יותר.

 

יורם קראוס מסר שהעובדה שהתביעה נדחתה נגדו בהסכמת התובעת ומנהליה, מלמדת על כך שמלכתחילה התובעת ומנהליה הבינו שאין ממש בטענות ובהאשמות שאלה העלו נגדו ומצער שחברת אינפיבוד הגיעה לסוף דרכה, חברה שהושקעו בה כספים רבים של מר קראוס ושל משקיעים רבים נוספים.

 

את התובעת יצג משרד נתן מאיר

את מר יורם קראוס יצג עו"ד חן אביטן

 

תוכן ממומן

x