• תפריט
בארץ

ההכרעה בנושא הכדורגל בשבת תידחה בשלושה חודשים

ראש הממשלה סיכם עם ראשי המפלגות החרדיות כי ההכרעה תידחה. לצורך זה יפנו הצדדים לבג"ץ ויבקשו אורכה של שלושה חודשים בהוצאת ההיתר הענפי להפעלת הכדורגל בשבת

שחר אילן 19:4705.12.17

ההכרעה בנושא הכדורגל בשבת תדחה בשלושה חודשים כך סוכם בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לראשי המפלגות החרדיות והתנועה למדינה יהודית. לצורך זה יפנו שני הצדדים לבג"ץ ויבקשו אורכה של שלושה חודשים בהוצאת ההיתר הענפי להפעלת הכדורגל בשבת.

 

ההתנגדות החרדית להוצאת ההיתר מהווה למעשה הפרה של ההסכמות שהושגו בינם לבין ראש הממשלה נתניהו בנושא השבת, ועלול להקשות על העברת חוק המרכולים בשבוע הבא. כזכור נדחתה אתמול (ב') ההצבעה על חוק המרכולים. זאת, כיוון שלקואליציה לא היה רוב. אבל יו"ר הקואליציה דוד ביטן מהליכוד הבהיר שהכוונה היא להביא אותו להצבעה בשבוע הבא.

 

בצלאל סמוטריץ' בצלאל סמוטריץ' צילום: עומר מסינגר

 

התנועה למדינה יהודית עתרה יחד עם כדורגלנים לבג"ץ בדרישה למנוע הפעלת משחקי הכדורגל בשבת בהעדר היתר עבודה. בג"ץ דרש מהמדינה להוציא היתר או להפסיק את המשחקים. היום הייתה אמורה להתכנס ועדת השרים להיתרים כדי להוציא היתר כזה. זאת, בהתאם לסיכום שהושג בשבוע שעבר בין החרדים לנתניהו לפיו חוק המרכולים יעבור אבל ישמר הסטטוס קוו בנושא הכדורגל בשבת.

 

אלא שלקראת הישיבה התפתחה התנגדות הולכת וגוברת למהלך בציבור החרדי. שר החקלאות אורי אריאל וח"כ בצלאל סמוטריץ', שניהם מהבית היהודי, שלחו אתמול מכתבים לנתניהו, ובהם דרשו שלא לאפשר את משחקי הכדורגל הרשמיים בשבת מחשש לחילול השבת. סמוטריץ' אמר אתמול על הפתרון שהושג ש"כל דחיה לטובה. זה נותן זמן להמשיך את המאבק".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x