• תפריט
כלכלה ומדיניות

טראמפ מאיים לשלול את רישיון השידור של NBC

אחרי דיווח של הרשת על כך שבפגישה עם בכירי מערכת הביטחון האמריקאית ביולי הביע טראמפ את רצונו "להגדיל את הארסנל הגרעיני פי 10", צייץ טראמפ בטוויטר: "רשת NBC המזויפת המציאה את הסיפור, מתי תגיע הנקודה שבה ניתן יהיה לאתגר את הרישיון שלה?"

שירות כלכליסט 18:3811.10.17

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ רצה להגדיל את הארסנל הגרעיני של המדינה פי 10 - כך דיווחה היום רשת NBC.

 

 

 

על פי הדיווח, טראמפ ביטא את רצון זה במהלך פגישה עם בכירי מערכת הביטחון האמריקאית שהתרחשה בחודש יולי האחרון. בתגובה לדברים הזהירו משתתפי הפגישה את טראמפ כי צעד כזה עלול שלא להתיישב עם אמנות בינלאומיות המבקשות למנוע אותו. על פי NBC, בפועל אין שום תוכנית להרחבה של ארסנל הנשק הגרעיני בארה"ב.

 

טילרסון. הכחיש שהתכוון להתפטר, אך לא הכחיש את הכינוי שהדביק לנשיא טילרסון. הכחיש שהתכוון להתפטר, אך לא הכחיש את הכינוי שהדביק לנשיא צילום: בלומברג

 

לאחר שהפגישה הסתיימה, מזכיר המדינה רקס טילרסון נשמע מכנה את טראמפ "טמבל" (moron). הערה זו הגבירה את המתח בין טילרסון וטראמפ, שעליו דווח בימים האחרונים. על פי דיווח בשבוע שעבר, טילרסון אף היה קרוב להתפטר מתפקידו במהלך הקיץ. טילרסון הכחיש כי התכוון להתפטר, אך לא הכחיש את הכינוי שהדביק לנשיא.

 

הדיווח על שאיפתו של טראמפ להרחיב את הארסנל הגרעיני שבידי ארה"ב מעורר חוסר נוחות בארה"ב, על רקע ניסיונות המדינה לפעול נגד תוכנית הגרעין של צפון קוריאה.

 

טראמפ מסר הצהרות ציבוריות בדבר הגדלת הארסנל הגרעיני האמריקאי. בדצמבר הוא צייץ כי "ארה"ב חייבת להתחזק בצורה משמעותית ולהרחיב את יכולתה הגרעינית עד לזמנים רגועים יותר".

 

בתגובה לפרסומים מיהר טראמפ לצייץ בטוויטר וטען כי "רשת NBC המזויפת המציאה את הסיפור". הוא קרא לדיווח "פיקשן טהור".

 

 

בציוץ נוסף, טען טראמפ כי הכיסוי של NBC רע למדינה. הוא תהה: "באיזו נקודה יהיה זה ראוי לאתגר את הרישיון (של NBC)?".

 

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x