• תפריט
בארץ

עובדי התעשייה האווירית הכריזו על סכסוך עבודה בדרישה לבונוסים

ל"כלכליסט" נודע כי יו"ר הוועד, אהוד נוף, כינס הבוקר אסיפות עובדים בהן טען כי הנהלת החברה החליטה באחרונה לחלק בונוסים למנהלים הבכירים אך לא לעובדי החברה. ההנהלה: "מדובר בהחלטה תמוהה של הוועד כשברקע מתנהלת חקירה משטרתית"

ניר טל 16:5910.08.17

ועד העובדים בחברת תעשייה אווירית, בראשות היו"ר אהוד נוף, הכריז אתמול (ד') על סכסוך עבודה בחברה, ובחברת-הבת אלתא מערכות. הסיבה - דרישה לקבל נתח מתשלום בונוסים שחולקו למנהלי החברה.

 

 

 

על פי דיווח של תעשיה אווירית לבורסה, העובדים יפתחו בשביתה בתאריך ה-23 באוגוסט אם לא  יגיעו להסכמות קודם לכן.

 

על פי גורמים בתע"א, נוף כינס הבוקר אסיפות עובדים במספר אתרים ובהן טען כי הנהלת החברה החליטה באחרונה לחלק בונוסים למנהלים הבכירים אך לא לעובדי החברה ומכאן הדרישה לקיים משא ומתן על חלוקת בונוסים גם לעובדים.

 

אהוד נוף, יו"ר ועדה עובדי תע"א אהוד נוף, יו"ר ועדה עובדי תע"א צילום: עמית שעל

 

היקף הבונוסים שחולקו לא ברור, אך על פי גורמים בחברה מדובר במיליוני שקלים בודדים שחולקו למנהלים בסביבות חודש אפריל, על תוצאות החברה לשנים האחרונות. עוד אומרים אותם הגורמים כי במשך שנים פנו בהנהלת החברה לעובדים בדרישות שונות על מנת לעמוד בתוצאות כספיות.

 

בהנהלת תע"א דוחים מכל את הטענות ומציינים כי מדובר בהחלטה תמוהה של הוועד בגיבוי ההסתדרות כשברקע מתנהלת חקירה משטרתית.

 

יצוין כי בחודשים האחרונים מתנהלת חקירה פלילית בתע"א, כאשר 6 מבכירי הוועד נחקרו ובהם יו"ר הוועד נוף ובנו של שר הרווחה חיים כץ, יאיר כץ. במסגרת החקירות הורחקו הבכירים ממפעלי החברה למספר חודשים עד שחזרו. ואולם, עובדים אלה מושעים על ידי הנהלת תע"א מאז החקירה ועד היום כך שבאופן רשמי ההשעיה בתוקף. כלומר, חברי הוועד זכאים לחזור לתע"א כנציגי העובדים, אך הם אינם עובדים בפועל בתפקידיהם. במסגרת פעילות הוועד זה חודשים יש דין ודברים ותביעות הדדיות באשר להיקף הפעילות המותרת לעובדים הנידונים בבית הדין לעבודה.

 

יאיר כץ יאיר כץ צילום: אוראל כהן

 

 

הבוקר חזר השר כץ - כחודש מאז חקירתו האחרונה - למשרדי להב 433, שם הוא נחקר תחת אזהרה בחשד למעורבותו בפרשת השחיתות בתע"א, בה שימש כיו"ר ועד העובדים. חקירתו מתבצעת תחת אישור היועמ"ש אביחי מנדלבליט. בחודש שעבר נחקר השר כץ תחת אזהרה פעמיים בחשד למעורבות בפרשת השחיתות. במקביל, בבית משפט השלום בראשון לציון, האריך השופט עמית מיכלס את הרחקתם של חברי הוועד החשודים בפרשה – יו"ר הוועד, אילן אטל, דוד פרץ ויאיר כץ. הרחקתם מסתיימת היום. 

 

מהתעשייה האווירית נמסר בתגובה: "הנהלת התעשייה האווירית רואה בחומרה את קיום האספות שכונסו הבוקר על ידי נציגי הוועד, כאשר ברקע מתנהלת חקירת משטרה בחשד למעשים פליליים חמורים. האספות הללו מהוות רמיסת הוראות בית הדין לעבודה והפרה בוטה של סיכומים שהושגו בבית הדין בהסכמת הוועד וההסתדרות וקיבלו תוקף של החלטה מחייבת.

 

"בפניה שהעבירו עורכי הדין של התעשייה האווירית להסתדרות העובדים, הודגש כי קיום האספות מהווה בזיון בית הדין והסגת גבול מצדם של גורמים אשר הושעו מהחברה בגין התנהלותם.

 

"כמו כן, סכסוך העבודה שהוכרז על ידי ההסתדרות תמוה ביותר, זאת כאשר ברקע מתנהלת חקירה משטרתית בנושאים חמורים. יודגש כי לעילות המצוינות בהודעה על הסכסוך אין כל קשר למציאות ולהסכם הקיבוצי על פיו מתנהלת החברה. מצופה מההסתדרות לנקוט בכל האמצעים כדי להגן על העובדים ועל הסיכומים שהושגו עמה. הנהלת החברה תמשיך לעשות כל אשר לאל ידה להבטחת סביבת עבודה נקיה מכול איום ולהבטחת שלומם ורווחתם של עובדיה המסורים והנאמנים של החברה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x