• תפריט
חסויות וזכויות שידור

החלטה בבית המשפט הבריטי: מעבירי שידור פרמיירליג בסטרימינג לא חוקי ינותקו מהאינטרנט

צו המניעה מחייב את ספקיות האינטרנט בבריטניה למנוע מאנשים גישה לשידורי סטרימינג לא חוקיים של המשחקים. בעקבות זאת הליגה תוכל להילחם במכירה הלא חוקית ל מכשירים כמו IPTV וממירי קודי (Kodi boxes). צו דומה הוצא לחודשיים האחרונים של העונה הקודמת, ואז נחסמו מעל 5,000 כתובות IP של שרתים ששידרו בסטרימינג תכנים של הפרמיירליג

שירות כלכליסט 08:4431.07.17
הפרמיירליג קיבלו צו מבית המשפט הגבוה עבור העונה המתקרבת שיעזור להם להילחם בשידורים לא חוקיים של המשחקים.

 

 

 

 

ווסטהאם. "צו המניעה הזה הוא נקודת תפנית במאמצים שלנו להתמודד עם ההיצע והשימוש של שידורי סטרימינג לא חוקיים של התכנים שלנו", מסר ראש המחלקה המשפטית של הפרמיירליג, קווין פלמב. "ההגנה על זכויות היוצרים שלנו, ועל ההשקעות שמבצעים ערוצי השידור היא חשובה במיוחד לפרמיירליג ולבריאות העתידית של הכדורגל האנגלי". ווסטהאם. "צו המניעה הזה הוא נקודת תפנית במאמצים שלנו להתמודד עם ההיצע והשימוש של שידורי סטרימינג לא חוקיים של התכנים שלנו", מסר ראש המחלקה המשפטית של הפרמיירליג, קווין פלמב. "ההגנה על זכויות היוצרים שלנו, ועל ההשקעות שמבצעים ערוצי השידור היא חשובה במיוחד לפרמיירליג ולבריאות העתידית של הכדורגל האנגלי". צילום: רויטרס

 

צו המניעה מחייב את ספקיות האינטרנט בבריטניה למנוע מאנשים גישה לשידורי סטרימינג לא חוקיים של המשחקים ואף לנתק אותם מהאינטרנט אם הם מעבירים שידור חי בעצמם. בעקבות זאת הליגה תוכל להילחם במכירה הלא חוקית למכשירים כמו IPTV וממירי קודי (Kodi boxes). צו דומה הוצא לחודשיים האחרונים של העונה הקודמת, ואז נחסמו מעל 5,000 כתובות IP של שרתים ששידרו בסטרימינג תכנים של הפרמיירליג.

 

סקיי ו-BT ספורט מחזיקות בזכויות השידורים החיים של משחקי הפרמיירליג. שתי החברות שילמו סכום שיא של 5.136 מיליארד ליש"ט עבור הזכויות לשדר את המשחקים במשך שלוש עונות.

 

מה הם ממירי קודי? קודי היא תוכנה בחינם, שנבנתה על ידי מתנדבים, שנועדה לאחד סרטונים, מוזיקה, משחקים ותמונות באפליקציה אחת קלה לשימוש. יש חנויות המוכרות את ממירי קודי, שמוטענים מראש בתוכנה. לדברי המפתחים, התוכנה לא כוללת תכנים משלה, ותוכננה לשדר תכנים חוקיים או כאלה הזמינים בחינם באינטרנט.

 

עם זאת, ניתן להתאים את האפליקציה עם תוספות צד שלישי שמספקות גישה לעותקים פיראטים של סרטים וסדרות טלוויזיה, או מספקים גישה לערוצי טלוויזיה בתשלום ולתכניות, כולל אירועי ספורט.

 

ליגת הכדורגל הבכירה פצחה במלחמה הגדולה ביותר שלה עד כה נגד הפרות זכויות היוצרים. המאמצים הללו הובילו גם לסגירה של אפליקציות שעזרו לעקוף את החוקים.

 

"צו המניעה הזה הוא נקודת תפנית במאמצים שלנו להתמודד עם ההיצע והשימוש של שידורי סטרימינג לא חוקיים של התכנים שלנו", מסר ראש המחלקה המשפטית של הפרמיירליג, קווין פלמב. "ההגנה על זכויות היוצרים שלנו, ועל ההשקעות שמבצעים ערוצי השידור היא חשובה במיוחד לפרמיירליג ולבריאות העתידית של הכדורגל האנגלי".

 

עם זאת, סקר שערכו לאחרונה ב-BBC בקרב אלף אנשים מצא כי לפחות מחציתם צפו בסטרימינג במשחק דרך ספקית לא מורשית, וקצת יותר משליש עושים זאת לפחות פעם בחודש, ו-20% פעם בשבוע. הסיבות העיקריות כללו חברים או בני משפחה הורידו והם רק מצטרפים, איכות השידור, ומכיוון שחבילות שידור הספורט בטלוויזיה יקרות מדי ולא מספקות מספיק תמורה לכסף. עוד מצא הסקר שכליש מהאוהדים כלל לא יודעים אם זה לא חוקי לצפות באינטרנט במשחקים, ושליש אחרים יודעים שזה לא חוקי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x