מילון כלכליסט

משקיעים 4 
צילום –pixabay
 

317.2% תשואה בחודשיים – אפיק ההשקעה הסודי שמשאיר אבק לטייקונים הגדולים של עולם הנדל"ן ושוק ההון

הכירו את אפיק ההשקעה המפתיע שרוב הטייקונים פשוט לא מכירים, בעזרתו כל אדם במדינת ישראל עם הון התחלתי של כמה אלפי שקלים (בלבד!) יכול לייצר לעצמו תשואה חודשית של עשרות ואפילו מאות אחוזים - והכול מהמחשב הביתי עם שעות עבודה בודדות בשבוע וסיכון סביר

בחסות קנסקי הולדינגס 23.04.17

אדם טל, הידוע בכינויו "הפושטק",חושף את עולם ההשקעות באינטרנט שמנצח בנוק אאוט את שוק ההון והנדל"ן, עם תשואות מרקיעות שחקים שאולי נשמעות כמו מדע בדיוני - אבל בפועל הן הוכחה ניצחת עבור אלפי אנשים בעולם בעשור האחרון.מושיק הראל, 34, צוחק היום כשהוא נזכר ב"ימי הנדל"ן" שלו לפני שגילה את עולם ההשקעות באינטרנט, בתקופה שחשב שהוא "פיצח את השיטה" אחרי שמצא השקעת נדל"ן עם תשואה של 20% בשנה (מה שנחשב למעולה בענף).

 

כמו אנשים רבים שרוצים להגיע לנכס בחיים, ומבינים שזה לא יקרה מהבנקים או מפתרונות קסם, גם הוא חיפש בנרות אחר שיטה שתצליח למנף סכומים לא גבוהים להשקעה סופר משתלמת, מסכום הכסף הצנוע שהיה ברשותו באותה העת.

 

תקופה קצרה לאחר אותה השקעת נדל"ן מוצלחת, הראל חיפש אפיק השקעה רווחי יותר ומהיר יותר. בשיחות פנימיות עם חברים שהיו משקיעים ותיקים, הוא הרבה לשמוע "אין כזה דבר, תגיד תודה על ה-20% שעשית בסיבוב האחרון".

 

אבל הראל לא התייאש, בכתבה שקרא במקרה לפני שנה, בנוסף למפגש מקרי באותו שבוע עם חבר מהעבר שהחל לעסוק בתחום חדש ומלהיב והסתובב עם ברק מוזר בעיניים, הוא נחשף לעולם חדש ופחות מוכר של השקעות באינטרנט (התחום מכונה "אדמה אינטרנטית") שבו משקיעים מצליחים לייצר 200-300 אחוזי רווח בחודש.

  

"היום נהוג בארץ ובעולם שתשואה שנתית מצוינת בנדל"ן היא כ-20% בשנה. בעולם שלי, משקיעים יודעים לייצר גם 300% על הכסף, בחודש אחד."
"היום נהוג בארץ ובעולם שתשואה שנתית מצוינת בנדל"ן היא כ-20% בשנה. בעולם שלי, משקיעים יודעים לייצר גם 300% על הכסף, בחודש אחד." צילום –pixabay

 

למעשה - זהו העולם היחידי שסולל את הדרך לאדם פרטי מן הישוב, שנולד למשפחה "רגילה" שאינה שייכת לעשירון העליון, להגיע לפסגות שרק הטייקונים מכירים תוך זמן קצרצר. מה שעד אותו רגע היה בגדר חלום, הפך למציאות בין לילה.

 

האנשים מאחורי הקלעים שגורמים לנו ללחוץ על כפתור ה-BUY

 

השיטה המופלאה הזו שהאינטרנט מציע נקראת "מאני האקינג" (Money Hacking). מדובר בדבר הכי קרוב שיש להשקעת נדל"ן, שכן יש כאן אופציה ליצור נכס אמיתי שמניב רווחים בצורה פאסיבית (כמעט) לחלוטין לאורך שנים. ואין מה לדאוג, מדובר פה במשהו חוקי וכשר לחלוטין.

 

למעשה, אותם משקיעים (הנקראים גם "אפיליאייטס") שנמצאים מאחורי הקלעים ומגלגלים את תעשיית השיווק והפרסום באינטרנט, יוצרים "רעידת אדמה אינטרנטית" לאור מחזור המכירות האדיר שהם יוצרים. מדובר על מיליארדי דולרים בשנה.

 

זהו תחום שבו יושבים מאחורי המחשב האישי, בוחרים מוצר שרוצים לשווק, וגורמים למישהו שלא מכירים בצד השני של העולם לקנות מאיתנו דרך האינטרנט, בלי שיש לנו מושג מי זה. אותם אפיליאייטס מניעים את עולם הקניות באינטרנט העולמי. הם כמו מנוע, שבדרכים פשוטות מכוונים צרכנים מכל העולם לרכוש מוצרים או שירותים, ומרוויחים משכורות מפוצצות מעמלות רבות ומצטברות.

 

אדם טל, 32, שועל אינטרנט ותיק, גילה את אסטרטגיית ההשקעה הפשוטה הזו לפני שמונה שנים, עשה כמה מיליונים באמצעותה, ובשנתיים האחרונות מנגיש אותה לקהל הישראלי בסדרת סרטונים חושפנית, שמאיימת להפר את מאזן האימה שקיים היום בכלכלה הישראלית ובו - קמצוץ עשירים והמוני אנשים המשתייכים למעמד הביניים.

 

הלכנו לבדוק איך כל הסיפור הזה עובד - האם באמת אפשר לעשות את הסכומים המטורפים שתוארו בהשקעה מינימלית של אלפי שקלים? והאם כל אדם יכול להצליח בצורת ההשקעה הזו?

 

 

תספר בבקשה, מה כל כך מיוחד בתחום המאני האקינג אותו אתה מלמד?

"אני אסביר. ה-כסף הגדול מסתובב בזירות הקניות באינטרנט. בכל שנייה עשרות אלפי אנשים מכל רחבי העולם לוחצים על כפתור ה-BUY וקונים לעצמם חולצה, צעצוע לילד, קורס בישול, מיקרוגל, מתנה לאישה, סמארטפון מגניב או כל דבר שאת יכולה להעלות בדעתך. אנשים כמוני (אפיליאייטס) הם הזרוע שמסייעת לעסקים בעולם למכור, והרבה. האנשים האלה, אני לא אגזים אם אומר – הם המשווקים הכי טובים בעולם (בלי שיש להם תואר רשמי בשיווק). הם אלה שגורמים לי ולך ללחוץ על כפתור ה-BUY ברחבי האינטרנט. אם כבר אנשים שקונים באינטרנט זו עובדה קיימת, אז למה שלא יקנו דרכי? זה בדיוק מה שאני ואלו שעוסקים בתחום עושים. בשבילנו להגיע לאלפי לקוחות חדשים בכל העולם כל חודש, זה פשוט כמו לחצות את הכביש"

 

אדם ומייסון, תמונה טיפוסית מחוף הים באמצ"ש.
אדם ומייסון, תמונה טיפוסית מחוף הים באמצ"ש. צילום – אדם טל

 

איך אני, מהמחשב שלי בישראל, יכולה להגיע לכל העולם? למה בעלי העסקים צריכים אותי?

"בעלי העסקים הכי צריכים אותנו! הם מתים להגיע ללקוחות חדשים, שיווק זה אחד התחומים הבעייתיים בכל עסק. לרוב עסקים קטנים זורקים הרבה כסף על שיווק, ובקושי רואים תוצאות, מה שמאוד מתסכל. מבחינת כל עסק, אפיליאייטס הם ממש מתנה משמיים – כלי מטורף שמגדיל את העסק אך ורק על בסיס תוצאות שהוא מביא.

 

זה עובד ככה: בעלי העסקים ואנשים כמוני וכמוך שרוצים לשווק מוצר כלשהו – נפגשים בזירה גדולה באינטרנט שבעצם "מתווכת" בינינו, ושם מתרחשות כל העסקאות. אם להסביר במשפט, אני יכול עכשיו תוך כמה דקות להיכנס לאותו "קניון וירטואלי" שבו נמצאים כל בעלי העסקים שמחפשים משווקים, לבחור הצעה שנראית לי, למצוא מישהו אי שם בקנדה או בזימבבואה שמתעניין בחופשה בקאריביים, להראות לו פרסומת שתגרום לו לקנות טיסה ומלון מסוימים, ואח"כ לקבל על זה עמלה שמנה.

 

עכשיו, ברור שזה לא נגמר בקונה אחד. אנחנו פונים לקהל רחב בכל רחבי העולם, אז אנחנו מדברים על מאות ואלפי לקוחות שקונים בחודש, וכל רכישה כזו מצטברת לעשרות ומאות אלפי שקלים בחודש. ואגב, לא מדובר בעבודה "חונקת" – מספיק ההשקעה של שעה ביום אחר יש יודעים מה לעשות".

 

איך בדיוק זה מתאים לכל אחד? אני הרי לא מבינה כלום בשיווק.

 

"את גם לא צריכה להבין כלום. אני התחלתי לפני שמונה שנים, וכבר בגיל 26 עשיתי מיליון שקל בזכות "מאני האקינג" בלי שהיה לי רקע כלשהו בשיווק. יותר מזה, היום בדיעבד אני יודע שלא היה לי ממש מושג מה אני עושה ולמה הפרסומים שלי עבדו, רק אחרי שנכנס הכסף הגדול הלכתי ללמוד ולהבין מה בדיוק עשיתי שעבד שם חחח. כמו שאת יודעת להמליץ לחברה על בגד שאהבת, אין שום סיבה שלא תוכלי לעשות את זה באינטרנט עבור מישהו שנמצא בצד השני של העולם"

 

ומה הסיכון בכל הסיפור הזה?

 

"אני אסביר. כשאני שמעתי על התחום הזה לפני שמונה שנים בערך, כשהיה בראשיתו יחסית, החלטתי לעשות ניסוי. השקעתי 5 דולר כל יום. בהתחלה לא קרה כלום. אחר כך עוד פעם, ושוב. אפס.כמעט שבוע אחרי, שמתי שוב חמישה דולר, ופתאום הרווחתי באותו יום שישה דולר. זה רווח שאולי נשמע קטן, אבל אותו היום שינה לי את החיים! הבנתי שזה אפשרי, ושניתן להרוויח בצורה הזו על בסיס קבוע ויחסית בקלות.

 

אח"כ המספרים כבר עלו לרווח יומי של 10 דולר ו-15 דולר. משם ה-100 דולר ביום באו בקלות, ואחריהם בשלב מסוים אשתי ואני התייצבנו על הכנסה יומית של 1000$. ובום! שנתיים אחר כך, בגיל 26, הגשמתי חלום ועשיתי את המיליון הראשון שלי. איפה הייתי בחיים האלה מתקרב בכלל לדבר כזה? יש לך תשובה?".

 

האמת שלא.

 

אם נבחן את האפשרויות שעומדות בפנינו, העולם לא מציב לנו דרכים המאפשרות לעשות הון רציני אם אין ברשותנו סכום כסף ראשוני גבוה. בטח אם מלכתחילה לא נולדנו בארמון, עם כלים מזהב, וכסף שגדל על העצים. בבנקים הריביות היום הן אפסיות, בשוק ההון התשואות בדרכים המקובלות הן 5-10 אחוז בממוצע בשנה, ובנדל"ן קצב התשואות הוא איטי יחסית וכל עוד לא מדובר בהון של מיליוני שקלים - שולי הרווח הם לא משמעותיים. אפילו באפיקי ההשקעה היותר אטרקטיביים כמו נכסים בחו"ל או קרקעות, אנחנו מדברים על תשואה שנתית של 15-30% בשנה, מספרים שלא מתקרבים לפוטנציאל שיש בהשקעות אינטרנטיות.

  

פה בדיוק אדם מדגיש: "רווח של 200-300 אחוז בחודשיים באמצעות השיטה של מאני האקינג זה סטנדרטי לגמרי. זה לא עומד בקנה מידה של שום תחום אחר. עולם האינטרנט פתח הזדמנות מטורפת למשקיעים, עם תשואות מטורפות".

 

נראה שאתה מזכיר הרבה את הקהל של המשקיעים בשוק ההון או בנדל"ן.

 

"נכון, אני אוהב את האנשים האלה, כי יש בהם את האש בעיניים שאני מחפש, ואת סוג ה"חוצפה" שהייתה לי לפני שהצלחתי. אלה אנשים שלא מקטרים על גורלם המר ומוכנים לעשות מעשה, ואלה בדיוק האנשים שפגשתי לאורך הדרך שבסוף עשו את המכה שלהם. האנשים האלה עם האש בעיניים יכולים להרוויח הרבה יותר, מספרים מטורפים. הם פשוט לא יודעים שיש דרך כזו, והתפקיד שלי בעולם נכון להיום הוא להראות לאותם אנשים את הדרך החוצה לחופש אמיתי.

 

"מדליק אותי לחשוב שיהיו בזכותי מיליונרים חדשים"

 

את הרצון של אדם להצליח ולעשות מיליונים בקלות, אפשר להבין .יותר מעניין, להבין מה הביא אותו להחליט שהוא רוצה ללמד אחרים.

 

את השקט והחופש הכלכלי שלך השגת בענק. דוגרי - מה אכפת לך מאחרים?

"אני מרוויח המון, זה נכון, אבל יש משהו בתחום הזה שנשאר אנונימי, חבוי מאחורי המקלדת, ובתור בנאדם של אנשים משהו חסר לי. אני מודה שנהיה לי קצת משעמם וחיפשתי את הדבר הזה שיסעיר וירגש אותי, וקצת תהילה לאגו. ואז הדליק אותי לחשוב שאני אפתח לאנשים את האפשרות להיות מיליונרים חדשים בישראל, כמו שקרה לי. כך נולד קורס"הפושטק".

 

היום, אחרי אלפי תלמידים שהכשרתי בשנתיים האחרונות, זה סיפוק עצום. אני פשוט גאה ומאושר לקבל תודות מאותם תלמידים שמצאו קריירה נוחה ומכניסה, בין אם הם מפרנסים עיקריים, אבות או אמהות, סטודנטים, שכירים שעבדו בעבודות אפורות, וגם משקיעים משוק ההון והנדל"ן שהבינו שהם יכולים לעשות הכל הרבה יותר מהר ובגדול".

 

מעניין זה בטוח. איך אנחנו יכולים להיכנס לתחום וללמוד עליו?

 

"אני משיק עכשיו שוב לזמן מוגבל את הפושטק. ולכבודההשקה, יצרתי סדרת סרטונים בהם אני מעביר בחינם (!) הדרכה נדירה על מאני האקינג, כסף וחופש, ועוד בונוסים ודברים טובים. מידע ופרטים נמצאים בלינק הבא".

 

 
זהו ערוץ פרסומי והידיעות הינן באחריות המפרסמים בלבד. לכלכליסט אין אחריות על תוכן הידיעות המפורסמות