שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

אחרי עלייה של 250% תוך 11 שנים - יטבתה מוכרת אחזקותיה בחברת חומרי הגלם גן שמואל

מחלבות יטבתה מוכרת את האחזקה בגן שמואל בתמורה ל-31 מיליון שקל. אלה יתווספו ל-16 מיליון שקל שקיבלה החברה בדיבידנדים לאורך השנים

ניר טל 14:2716.03.17

עשור עבר מאז נכנסה חברת מחלבות יטבתה לאחזקה ישירה ביצרנית חומרי הגלם לתעשיית המשקאות גן שמואל, והיום מדווחת החברה כי היא מחסלת את אחזקותיה – 6.32% - בתמורה לסכום כולל של 31 מיליון שקל. בכך היא תחדל מלהיות בעלת עניין מהותי בחברה.

 

במסגרת העסקה מכרה אתמול יטבתה כמיליון מניות מחוץ לבורסה לפי מחיר של 31 שקל למניה, נמוך ב-2% ממחיר המניה בבורסה.

מה דעתך על מניית גן שמואל:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

הקשר שבין מחלבות יטבתה שנמצאת בבעלות שווה של קיבוץ יטבתה ושטראוס גרופ, לבין גן שמואל, החל בעסקת מיזוג שבין גן שמואל לבין חברת גניר בשנת 2006.

 

אז קיבלו בעלי השליטה בגניר - קיבוץ גת (40%), קיבוץ בית ניר (40%) ומחלבות יטבתה (20%) – בתמורה למיזוג הקצאה של 33% מהון המניות של חברת התעשייה מקיבוץ גן שמואל. גניר, שעתה היא חברת בת של גן שמואל בבעלות מלאה (100%) פועלת לייצור ועיבוד של חומרי גלם למוצרי משקאות קלים ומיצים.

 

במסגרת אותה עסקה, הרחיבה גן שמואל את פעילותה בענף, בין היתר באמצעות שיווק מותג המיצים "פרימור" תחת פעילותה של גנירן. נכון להיום מחזיקה החברה בנתח שוק של 53% בשוק המיצים.

 

מאז אישור עסקת המיזוג (מאי 2006) ועד היום רשמה מניית גן שמואל עלייה מצטברת של 252% ותשואה שנתית ממוצעת (CAGR) של 12.1%. לצד העלייה בערך האחזקות של מחלבות יטבתה כנגזרת ממחיר מנייתה, היא זכתה לתשלומי דיבידנד בהיקף של 16.2 מיליון שקל בין השנים 2006 ועד לחודש מרץ האחרון, ובו חילקה גן שמואל 30 מיליון שקל כדיבידנד לבעלי המניות.

 

 

גן שמואל גן שמואל צילום: אלעד גרשגורן

 

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x