$
פרויקטים

החניה האוטומטית מגיעה להרצליה במטרה למנוע החרפת מצוקת החניה במרכז העיר

אורבן נדל''ן - הפרויקט הראשון יוצא לדרך

בשיתוף אורבן נדל''ן 12:1801.03.17
הרצליה תופסת מקום של כבוד ברשימת הערים המקדמות התחדשות עירונית, על מנת לאפשר לתושביה איכות חיים גבוהה ובטוחה יותר . אולם, לצד הבניה החדשה, בייחוד במרכז העיר, נדרש פתרון למצוקת החנייה ההולכת וגוברת, מצוקה שהרשויות מחפשו לה פתרונות יצירתיים לאורך השנים. אחד הפתרונות החדשניים הוא אישור בניית חניות אוטומטיות בפרויקטים של תמ"א 38 תיקון 1 (חיזוק ותוספת לבניין קיים). המגמה שהחלה בתל אביב וערי המרכז, מגיעה עתה גם לאזור השרון, לערים דוגמת הרצליה ורעננה ולאחרונה אושרו תוכניות ראשונות באזור השרון המשלבות בפרויקטים של תמ"א 38 חניות רובוטיות.

הפרויקט הראשון שיצא לדרך בהרצליה ומביא לעיר את החנייה האוטומטית, הינו פרויקט "כיבוש העבודה" של חברת אורבן נדל"ן, במסגרתו אישרה העירייה ליזמים תוספת של לא פחות מ 40 מקומות חניה הן לדיירים הוותיקים והן לדירות החדשות. מדובר בחיזוק ותוספת לבניין קיים ברחוב כיבוש העבודה מספר27 לבניין הקיים בן 4 קומות, יתווספו 2.5 קומות נוספות, ובעלי הדירות ייהנו כאמור מחניה רובוטית תת קרקעית .

החניון האוטומטי עובד כמערך של מדפים השקועים בתת־ הקרקע. מתקן החניה כולו טמון, ובמרכזו מנגנון המושך את הרכב לצורך הכנסת או הוצאת המכונית לחניה וממנה. המשתמש בחניון מגיע לאזור המעלית ומציג צ'יפ בפני קורא אלקטרוני והמתקן מסיע את הרכב למקום החניה. כאשר הנהג רוצה להוציא את רכבו מן החניה, מזהה המתקן את הצ'יפ, מעלה את הרכב מעל לפני החניון התת קרקעי, ו"מוציא" את הרכב מהחניה.

 

 צילום: אורבן נדל''ן

 

דוד זהבי, מנכ"ל ובעלים משותף של חברת אורבן נדל"ן ויו"ר יזמי התמ"א בשרון: "מכיוון שמרבית הפרויקטים של ההתחדשות העירונית נבנים במרכזי הערים, בהם הצפיפות גבוהה וקיימת מצוקת חנייה גם ללא תוספת של דיירים חדשים, חנייה אוטומטית היא מתקן חובה מבחינתנו בכל הפרויקטים. יתרון מתקני החניה הרובוטית הוא שבנייתם מתאפשרת גם בבניינים שעוברים חיזוק בלבד, ולא רק אלו שנבנים מחדש, כך שכל בניין שעובר הליך התחדשות עירונית יכול ליישם את הפתרון. אנו דואגים לספק חניה אוטומטית הן לדירות החדשות והן לקיימות, על אף עלויות הביצוע הגבוהות. הסטנדרט המקובל בפרויקטים חדשים עומד לרוב על כ 10-15 חניות תת קרקעיות, בעוד שאנחנו מציעים בפרויקט כ 40 חניות תת קרקעיות, כלומר מספר חניות כפול מהמקובל. על ידי הכפלת מספר החניות האוטומטיות, לא רק שהפרויקט לא יוצר עומס על תשתיות השכונה עם הדיירים החדשים, אלא אף מוריד מן העומס על ידי תוספת מקומות חנייה שלא היו קיימים קודם לכן, לדיירים הקיימים".

 

אורבן נדל"ן עוסקת בתחום ההתחדשות העירונית, ייזום פרויקטים (מגורים ומשרדים) וכן בארגון קבוצות רכישה והינה בעלת ניסיון עשיר של מעל 20 שנה בתחום הנדל"ן. החברה נמצאת בבעלות יאיר סגל ודוד זהבי. החברה נחשבת למובילה בישראל בהיקף פרויקטים בתחום ההתחדשות העירונית מסוג תמ"א 38 לכל תיקוניה . לחברה כ -70 פרויקטים ב 12 ערים באזורי ביקוש, כאשר חלקם כבר מאוכלסים או בשלב בניה מתקדמת.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x