שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
כלכלה ומדיניות

התקווה של פעילי זכויות בעלי החיים: שר החקלאות החדש של ארה"ב

סוני פרדו היה בחירת הקבינט האחרונה של הנשיא טראמפ; הוא צפוי להמשיך בקו של ממשל אובמה, שקבע תקנות חדשות לחקלאות אורגנית, כולל הגנה על בעלי החיים

בלומברג 21:4024.01.17
שר החקלאות המיועד של ארה"ב, סוני פרדו, היה בחירת הקבינט האחרונה של הנשיא החדש, דונלד טראמפ. אם מינויו יאושר בסנאט, מושל ג'ורג'יה לשעבר ישפיע על טווח נרחב של נושאים - החל ממחירי החלב וכלה בדרך בה מגדלים ומסמנים בשר אורגני - ונראה שהוא דווקא עשוי להמשיך בקו של ממשל אובמה.

 

 

 

ביום רביעי שעבר השלים משרד החקלאות האמריקאי את אחד מהצעדים האחרונים שלו לפני כניסת טראמפ לתפקיד וקבע תקנות חדשות לחקלאות אורגנית, ביניהן דרישות מינימום למרחב בין תרנגולות ואיסור על קיצוץ זנבות חזירים וקיטום מקורי עופות.

 

 

 צילום: גיל נחושתן

 

ארגון הצרכנים בארה"ב שיבח את החוק החדש, וטען כי הוא יעזור לעמוד בציפיית הלקוחות שמבקשים לרכוש מזון אורגני. התאחדות הסחר האורגני והאגודה האמריקאית למניעת התעללות בבעלי חיים אף הן בירכו על החוק.

 

במקביל מועצת מגדלי החזיר הלאומית נשבעה "לעבוד עם ממשל טראמפ והקונגרס לביטולו" של החוק החדש, מהלך שעשוי להימשך זמן רב מכיוון שהוא התקבל בתהליך חקיקה של משרד החקלאות, ולא בצו נשיאותי.

 

 

 

עם מינויו של פרדו בשבוע שעבר הוציאו לובי מגדלי החזירים, מועצת התרנגולות הלאומית, פדרציית יצרני החלב ואיגוד מגדלי הבקר הודעות המשבחות את הבחירה.

 

בשנת 2015 ארגונים אלו הוציאו 3.33 מיליון דולר על לובי פדרלי, כך על פי ניתוח של נתוני הסנאט. מגדלי הבשר בירכו על בחירתו של פרדו, זאת למרות שבעברו כמושל ג'ורג'יה, התחזקה המגמה למעבר ללולי חופש.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x