$
פרויקטים

איך להשקיע חכם בתנאי השוק הקיימים

כשהריבית במשק אפסית, והכסף 'ישן' בבנק, ישראלים רבים מחפשים אלטרנטיבות השקעה סולידיות שיניבו תשואה שנתית ריאלית, ובסיכון מינימלי. מה הם אפיקי ההשקעה העומדים לרשותם כיום, והיכן טמונה הזדמנות ההשקעה הנכונה ביותר עבורם?

בשיתוף קרקעות ישראל 14:1011.08.16
אם עומד לרשותכם סכום כסף להשקעה הנע בין 150 ל-250 אלף שקלים, מספר ההזדמנויות להשקעה סולידית קטן ממה שחשבתם.

אם אתם לא מעוניינים להיכנס לסיכונים מיותרים, אפשר היה לחשוב שפיקדון בבנק יכול להוות פתרון טוב עבורכם. אך הריבית בבנק ישראל בשנים האחרונות היא ברמה אפסית (0.1%) ולכן השארת הכסף בבנק לא תניב דבר ובמקרים מסוימים, אף תפגע בערכו הריאלי.

 

שוק ההון בכלל והבורסה בפרט הפכו למקום לא יציב ובעייתי. בשנים האחרונות חברות ישראליות רבות עוזבות את הבורסה בגלל עודף רגולציה (ירידה של 30% במספר החברות), בנוסף נמדדה ירידה בהיקף המסחר (ירידה של 40%), מה שגורם להגברת התנודתיות וכמובן עליה בהוצאות. הריבית הנמוכה הקיימת גם לא מאפשרת לגופי השקעה ולמשקיעים מוסדיים ללכת על בטוח, והם מתרחקים מאגרות חוב ממשלתיות, מה שהיה נחשב להשקעה בטוחה עם תשואה גבוהה יחסית.

 

השקעה בנדל"ן עדיין נחשבת טובה, אך הבעיה העיקרית היא היווצרות הבועה הנדל"נית בשנים האחרונות שיצרה סף מחיר כמעט בלתי אפשרי עבור רוב הציבור הישראלי כאפיק השקעה. כדי להשקיע בנדל"ן למגורים או לעסקים, ההון ההתחלתי חייב להיות גבוה הרבה מעבר לסכומים של 150 - 300 אלף ש"ח. כמן כן, למשקיעים שבבעלותם יש כבר נכס אחד, שיעור מס הרכישה הופך את ההשקעה להרבה פחות כדאית.

מחירי הנדל"ן עולים ולא עוצרים, יש שיגידו שהמגמה היא תוצאה הפוכה לניסיונות הממשלתיים להורידם. השקעה בדירות כחלק מהפנסיה העתידית שלכם למשל, הולכת ונעשית קשה להשגה וקשה יותר להחזקה. נראה שהממשלה ממש נלחמת באלו המעוניינים להשקיע בנדל"ן ומערימה קשיים, אם זה במיסים גבוהים, מיסים חדשים או בירוקרטיה ארוכה ויקרה. בכל מקרה, רכישת דירה כהשקעה מתבררת כבעייתית מאוד.

 

אפיק השקעות נוסף שיש כיום בשוק, הוא השקעות בנדל"ן במדינות אירופה כגון גרמניה או נדל"ן בארה"ב. באפיק זה, שסף הכניסה אליו נע בין 100 – 500 אלף ₪ , ישנו סיכון מובנה משום שהמשקיע הישראלי אינו מכיר את השווקים בחו"ל ובשונה מנדל"ן בישראל, אינו יכול להעריך באמת את כדאיות ההשקעה, ולבחון באמת את איכות הנכס, המיקום, ושוויו הריאלי בשוק המקומי.

 

בין כל אלו, התפתח אפיק השקעה המהווה אלטרנטיבה מצוינת למשקיע הישראלי - השקעה בקרקע בייעוד מגורים הנמצאת באזורי ביקוש כגון צפון השרון וסביב העיר חדרה שכביש 9 החדש הפך אותה נגישה וקרובה יותר למטרופולין תל אביב ובעצם הרים את ערך הנדל"ן בעיר כמו גם הפיתוח של פארק תעשיית ההייטק אגרובנק שיעסיק בעתיד כ 55000 עובדים מה שיהפוך את חדרה לעיר המציעה תעסוקה וכמובן יעלה את ערך הנכסים בעיר.

 

זו השקעה סולידית המצליחה להניב רווחים יפים לאורך זמן. בשונה מהשקעה בקרקע חקלאית, שבה קשה לדעת מתי, אם בכלל, תופשר ומה יהיה היעוד הסופי שלה.

 

ההזדמנות המדוברת היא קרקעות שכבר אושרו למגורים. כאלו שכבר מסומנות במפות התב"ע כשטח המיועד למגורים. כלומר אין עוררין לגבי עתיד השטח. אם הקרקעות המאושרת למגורים נמצאות באזורים מבוקשים או אזורים המתפתחים במהירות, זמן מינוף ההשקעה יכול להיות קצר יותר ועם תשואה גבוהה הרבה יותר מכל אפיק אחר ביחס לרמת הסיכון. מדובר בפוטנציאל רווח שיכול להגיע למאות אלפי שקלים אם יודעים לזהות בזמן את הזדמנות ההשקעה בקרקע הנכונה

תחום הקרקעות המאושרות למגורים הופך להיות הזדמנות להשקעה סולידית ובטוחה לטווח זמן בינוני או ארוך ששווה לשים אליה לב.

 

לפרטים נוספים לחץ כאן>>

בטל שלח
    לכל התגובות
    x