נדל"ן  |  דיגיטל  |  צרכנות  |  פרסום וברנז'ה  |  רכב  |  ספורט  |  לייף סטייל  |  כסף  |  דרושים  |  מינויים  |  כללי  |  רישום
מילון כלכליסט

משיקים שיתוף פעולה קרלוס ואן דר וורסט ו ג'ימי קוניארסקי 
צילום: גרגורי קמרז
 

"מערכת תמחיר טובה צריכה להביא כסף לארגון"

קרלוס ואן דר וורסט, המומחה ההולנדי לתחום של מודלי תמחיר, רואה בתמחיר כלי ניהולי לאיתור של דליפות מזומנים מהארגון; השיק בביקורו בישראל שיתוף פעולה עם חברת גולד מיינרס

"מרבית המנכ"לים, מנהלי הכספים והכלכלנים עימם אני נפגש מתארים מצב דומה. לכאורה המצב טוב – הזמנות נכנסות, מסופקות ומטופלות, נתח השוק בגדילה, גבייה מתבצעת במועדה. אלא שבשורה התחתונה, התחושה של המנהל שהארגון אינו ממצה את הפוטנציאל שלו. התחושה היא שכסף נוזל מהארגון, ללא יכולת לשים את האצבע מהיכן. זו בדיוק הבעיה שמערכת תמחיר מקצועית צריכה לפתור, עליה להיות מסוגלת לסייע למנהלים לאתר את הנקודות מהן דולפים המזומנים בארגון, לספק להם את המידע הנחוץ כדי להשתפר, ולהגדיל את רווחיות הארגון", כך אומר קרלוס ואן דר וורסט, מנכ"ל ובעלים של חברת התוכנה והייעוץ ההולנדית CostPerform, המתמחה בפיתוח של מערכות תמחיר ארגוניות.

 

ואן דר וורסט נחשב לגורו בתחום של מודלי תמחיר. הוא הקים לפני 15 שנים את חברת התוכנהCost Perform , זאת לאחר שמילא תפקידי ניהול בכירים בפירמת הייעוץ KPMG. מאז הקמתה ביצעה החברה מאות הטמעות מוצלחות במגוון של ארגונים בעולם, בהם: ממשלות, בנקאות, ביטוח, תעשייה, ביטחון, טלקום, אקדמיה, בריאות ועוד. ואן דר וורסט ביקר בישראל לרגל השקת שיתוף פעולה עם חברת גולד מיינרס (Gold Miners), המתמחה ביישום פתרונות אנליטיים, מערכות תמחיר, ניהול ובקרת תקציב.

 

משיקים שיתוף פעולה קרלוס ואן דר וורסט וג'ימי קוניארסקי
משיקים שיתוף פעולה קרלוס ואן דר וורסט וג'ימי קוניארסקי צילום: גרגורי קמרז

מה הבעיה המרכזית שאתה מזהה בתחום?

"הבעיה המרכזית היא שעדיין חסרה ההכרה בקרב מנהלים בצורך במערכת תמחיר ייעודית. במרבית הארגונים הגדולים קיימת פונקציה של אחראי תמחיר, אולם על פי רוב הכלים העומדים לרשותו אינם אופטימליים. ארגונים רבים עדיין מנהלים את תחום התמחיר על גבי אקסלים או משתמשים במערכות דוגמת ניהול תקציב או ERP. מדובר בפתרונות מאולתרים שהיו נכונים לשעתם, אלא שהמציאות הארגונית נעשית מורכבת, השאלות שתמחיר יכול להביא להן מענה נעשות מורכבות, ובהתאמה קיים צורך במערכת שתוכל לתמוך בתהליכים אלו.

  

האם הרגולציה השפיעה על תחום מערכות התמחיר?

רגולציה הינה גורם שמאיץ את הפעילות בתחום, במיוחד בענפי הטלקום, ביטוח, והבריאות. ארגונים הנתונים לרגולציה, ונדרשים לעמוד בביקורות של עלויות ורווחיות, למדו שבנייה של מודל נכון, תוך שימוש במערכת תמחיר ייעודית, יכול להביא לקיצור התהליך בצורה משמעותית, למנוע חיכוכים מיותרים עם הרגולטור, ואף קנסות יקרים.

 

מה מייחד את CostPerform?

הפתרון שלנו הינו ייעודי לתחום התמחיר, פותח במתודולוגיה מתאימה, על בסיס ניסיון של מאות פרויקטים, והכול עטוף בעלויות סבירות לארגון. המערכת מספקת פונקציונאליות רחבה לצורך הכנת מודל התמחיר, ומספקת יכולות ניתוח וחקירה מעמיקות של המצב בארגון להנהלה, באופן שלא קיים ברוב התוכנות האחרות. חשוב להבין, שיכולות ייחודיות אלו נובעות מכך שהתוכנה פותחה על ידי אנשי כספים, בעלי רקע מעשי בניהול, ולא על ידי אנשי תוכנה שקיבלו איפיון לצורך פיתוח מודול במערכת קיימת. המערכת עוצבה על ידי משתמשי הקצה, ממקסמת את יכולותיו, מה שמסביר את התאמתה כמו כפפה לידיו של מנהל הכספים המקצועי.

 

 

 
זהו ערוץ פרסומי והידיעות הינן באחריות המפרסמים בלבד. לכלכליסט אין אחריות על תוכן הידיעות המפורסמות