$
חדשות טכנולוגיה

שערוריית "מאגר כלבים" הפתיעה גם את שר החקלאות

אפליקציית מאגר כלבים, שחשפה פרטים אישיים של רבבות ישראלים וביניהם בכירים במשק ובצבא, זכתה לביקורת חריפה. עתה מסכים השר שמיר, שמשרדו פיתח את האפליקציה, לשקול מחדש את פעילותה

עומר כביר 12:3312.11.14
בעקבות הסערה הציבורית: שר החקלאות, יאיר שמיר, מבטיח לבחון מחדש את פעילותה של אפליקציית "מאגר כלבים" השנויה במחלוקת. האפליקציה, שעלתה לכותרות בשבוע שעבר, פותחה על ידי משרד החקלאות בשיתוף עם מערך ממשל זמין. היא מאפשרת לאתר פרטים אישיים, ובראשם טלפון וכתובת מגורים, של כל בעלי הכלבים בישראל, בהם גם מפורסמים ובכירי משק.

פעילות האפליקציה עוררה סערה ציבורית, שלא שכחה לאחר שמשרד החלקאות התייצב בגאון מאחורי פעילות האפליקציה והצדיק את קיומה בטענה שטובת הציבור גוברת על הזכות לפרטיות.

 

שר החקלאות יאיר שמיר שר החקלאות יאיר שמיר

 

בעקבות הסערה הגישו חברי הכנסת תמר זנדברג (מרצ) ואיתן כבל (עבודה) שאילתה לממשלה, ובה דרישה להסיר את האפליקציה מהרשת. "זוהי חלמאות מעורבת בשערורייה", אמרה זנדברג הבוקר במליאת הכנסת, לפי הודעה לעיתונות שהועברה ממשרדה.

 

"אנחנו דנים כבר כמה שנים במאגר הביומטרי ובחשש שידלוף, וכאן לקחתם מאגר ובהתנדבות העליתם לאינטרנט ולאפליקציה סלולרית כדי שכל אחד יוכל לחפש את פרטיהם של אנשים ציבוריים ופרטיים. פתחתם את המאגר הזה לציבור והתעלמתם מכל שאלת הפרטיות".

 

שמיר: בואו נשקול שוב את העניין

 

בתגובה הבטיח שר החקלאות שמיר שנושא פעילות האפליקציה יישקל מחדש. "זה נעשה על פי חוק ולאחר אישור בוועדה ב-2002 או 2003, לאחר שהיו דיונים מעמיקים בנושא של איזה פרטים לשים ואיזה לא", אמר במליאה, לפי ההודעה שהפיץ משרדה של זנדברג. "בסך הכל לקחנו את המאגר המצוי שהיה גם לפני כן, והעלינו אותו בנגישות הרבה יותר גבוהה. אבל אנחנו יכולים היום לשנות דעתנו ויש לנו את היכולת להסיר את הנתונים.

 

"אני חושב שצריך להגיד: 'בואו נשקול שוב את העניין הזה ונעלה לדיון נוסף'. הרי חלפו כבר 12 או 13 שנה, ואף אחד אז לא היה מודע לכוח של האפליקציות. ניתן לשקול את תיקון התקנות כך שתהיה לציבור אפשרות לחפש רק לפי השבב, ללא חיפוש בעלים, או להוריד פרטים מסוימים. גם אני הופתעתי כשיצאה האפליקציה. עברו 12 שנה ואותם חברים שהחליטו אז לא היו מודעים לעוצמה ולזמינות של הדברים. בואו נעשה על זה דיון מסודר מחדש".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x