חדשות נדל"ן

דנקנר עובר משרד: מעזריאלי ליעבץ 33

איש העסקים נוחי דנקנר שאיבד לאחרונה את השליטה בקבוצת אי.די.בי ואת משרדיו בעזריאלי, התמקם בבניין המשרדים של עו"ד רם כספי

גולן חזני 09:5804.02.14

אף על פי ששקל לעבור להרצליה פיתוח, שכר בסופו של דבר נוחי דנקנר משרדים במרכז ת"א. חודש לאחר שעזב את משרדי אי.די.בי במגדלי עזריאלי, התמקם דנקנר במשרדים חדשים ברחוב יעבץ 33 בת"א, סמוך לכלבו שלום ומשרדיו של עו"ד רם כספי.

נוחי דנקנר. משנה מקום נוחי דנקנר. משנה מקום צילום: אוראל כהן

דנקנר נאלץ לעזוב את המשרדים בעקבות החלטת השופט איתן אורנשטיין בבית המשפט המחוזי ליטול מידיו את השליטה בקונצרן אי.די.בי ולהעבירה לידי אדוארדו אלשטיין ומוטי בן־משה. דנקנר לא המתין הרבה ובאותו ערב ארז את חפציו והזמין חברת הובלות שהעבירה אותם לביתו בהרצליה פיתוח. הבניין בו עסקיו של דנקנר ישכנו נמצא בבעלותו של אלפרד אקירוב, ועלות שכירות המקום מוערכת באלפי שקלים בודדים לחודש.

 

דנקנר, שעל פי הפרסומים קיבל כמה הצעות עבודה מגופים בינלאומיים הכרוכות במעבר לחו"ל שאותן הוא שוקל, נלחם במקביל נגד החלטת השופט אורנשטיין. שלשום הגיש ערעור קשה לבית המשפט העליון נגד ההחלטה.

 

המשרדים החדשים של נוחי דנקנר ביעבץ 33 המשרדים החדשים של נוחי דנקנר ביעבץ 33 צילום: עמית שעל

 

אתמול נפגשה נציגות אי.די.בי פתוח הכוללת את נציגי פסגות, קרן יורק והפניקס עם אהרון פוגל, היו"ר החדש של אי.די.בי פתוח, ועם חיים גבריאלי המנכ"ל הזמני, רועי מלצר והנאמנים מטעם בית המשפט חגי אולמן ואייל גבאי. הפגישה נערכה לצרכי היכרות והיתה קצרה יחסית.

 

אורנשטיין בחר לאשר את ההצעה של בן־משה ואלשטיין לאחר שנושי החברה אישרו אותה ולמרות מחאתו של דנקנר שביקש לפסול את בן־משה. בערעור לעליון היה דנקנר בוט. "לצערנו, קשה להשתחרר מהרושם הקשה כי פסק הדין של בית המשפט הושפע בצורה לא מבוטלת מאווירת ה'עליהום' הציבורי כלפי מר דנקנר", צוין בערעור שהוגש ע"י עו"ד שמואל קסוטו. דנקנר נשען בערעור על כך שלא ניתן לכפות על חברה הסדר חוב מבלי שנערך בירור ראייתי בשאלת חדלות פירעונה, דבר שמאפשר "השתלטות עוינת על חברה באמצעות בית המשפט".

 

דנקנר ביקש בערעורו לעליון, בין היתר, לבטל את האישור שנתן אורנשטיין להסדר הנושים שהציעה קבוצת אלשטיין־בן־משה. במקומו, הוא מבקש לאשר את הצעת ההסדר שהגיש עם שותפיו, ובראשם אלכסנדר גרנובסקי, או להורות על כינוס אסיפות נושים חדשות אשר יצביעו על הצעות ההסדר, לאחר שיונחו בפני הנושים כל הנתונים הרלבנטיים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x