שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
פנאי

אמנות: סיבוב גלריות בתל אביב

מיצג יחיד של עאסם אבו שקרה, יצירותיו המוזיקליות של גרגור הילדברנדט וחשיפה של תוכניותיו של יגאל תומרקין שלא יצאו לפועל. "כלכליסט" מציג את התערוכות הבולטות שיציגו בעונה בקרובה

יעל סובינסקי 10:0316.09.13

גלריה דביר: מיצג מיוחד לחלל

 

בחודש נובמבר תעבור הגלריה למשכן חדש שיכיל כמה קומות תצוגה. חנוכת הבניין תצוין בפרויקט מיוחד לחלל, סרט חדש של עומר פאסט, אמן וידיאו מוערך בעולם, יליד ירושלים שפועל בברלין; וכן בתערוכה של האמן האמריקאי הוותיק לורנס ווינר, אחד המשפיעים על צמיחתה של האמנות המושגית. בהמשך השנה ייפתחו תערוכות של האמן הבריטי־יפני סיימון פוג'יווארה, זוכה פרס קרטייה לשנת 2010, וכן תערוכה של הצלם יוסי ברגר.

פרטים: חזקיהו המלך 1.

 

 • "Land" של יובל יאירי. גלריה זימאק
  "Land" של יובל יאירי. גלריה זימאק
 • "Rolling Books" של יון־הי קים. גלריה אלפרד
  "Rolling Books" של יון־הי קים. גלריה אלפרד
 • "Cactus" של עאסם אבו שקרה. גלריה שלוש
  "Cactus" של עאסם אבו שקרה. גלריה שלוש
 • "Untitled" של רועי מנחם מרקוביץ'. גלריה Raw Art
  "Untitled" של רועי מנחם מרקוביץ'. גלריה Raw Art
 • "World leader" של קארל הנדל. גלריה זומר
  "World leader" של קארל הנדל. גלריה זומר
 • "Building Renovation Proposal" של יגאל תומרקין. גלריה חזי כהן
  "Building Renovation Proposal" של יגאל תומרקין. גלריה חזי כהן
 • "100m50mm" של תמיר שר. גלריה STA
  "100m50mm" של תמיר שר. גלריה STA

גלריה שלוש: בין המסורת לאמנות עכשווית

 

תוכנית הפעילות לשנה הקרובה כוללת תערוכות יחיד של גדעון גכטמן, טל אמיתי לביא, אורי גרשוני ויוסי מרק. באמצע אוקטובר תיפתח תערוכת יחיד של עאסם אבו שקרה, מהאמנים הפלסטינים הבולטים והראשונים שהוצגו במוזיאונים בארץ, שנפטר ב־1990 כשהיה בן 29 בלבד. המתח בין הזהות הערבית לסביבה הישראלית, בין המסורת והמשפחה לבין האמנות העכשווית, בא לידי ביטוי בעיסוקו האובססיבי של אבו שקרה בצמח צבר, שהופיע ברבים מציוריו כעציץ מבוית. בחודש אפריל תיפתח בגלריה תערוכה של הצלמת והאמנית הגרמניה מלאני מנשוט, שתציג בגלריה פרויקט וידיאו ייחודי וחדשני.

פרטים: מאזה 7.

 

גלריה P8: עיסוק מעמיק בזקנה

 

בחודש אוקטובר תיפתח תערוכה קבוצתית ונרחבת שתעסוק בנושא הזקנה כפי שהוא בא לידי ביטוי באמנות העכשווית. זוהי הפעם הראשונה שבה יעלה בארץ עיסוק מעמיק בייצוגים האמנותיים של הגילאים המתקדמים, תוך ניסיון לעורר דיון בנושא מקומה של הזקנה בחברה בת ימינו. התערוכה, שתוצג בשני חלקים, תכלול מיצירותיהם של מקס פרגוסון, שירלי פקטור, מנבו יאמאנאקה, רות שלוס, שמחה שירמן ואחרים. בנובמבר תיפתח התערוכה "Magia Naturalis" שתעסוק בקשר שבין מדע לאמנות.

פרטים: יהודה הלוי 79.

 

גלריה אלפרד: על דת, קדושה וטומאה

 

הגלריה השיתופית לאמנות עכשווית, שתציין השנה שמונה שנים להקמתה, תציג בחודש נובמבר תערוכה זוגית של אסי משולם ו־Klone. משולם, שמרבה להתייחס ביצירתו לאלמנטים של דת, קדושה וטומאה, ו־Klone, אמן הרחוב הישראלי, יצרו עבודות נייר ואובייקטים בדיאלוג משותף. התערוכה הזו תהיה ניסיונית ותלוית מקום, והיא תשתלט על כל חלל הגלריה ואף תגלוש אל מחוץ לו. חודש לאחר מכן יציגו בגלריה יון־הי קים מקוריאה ופול זורקר מגרמניה, שהכירו בחילופי סטודנטים בבצלאל, ויעלו יחד תערוכה משותפת של ציור ומיצב.

פרטים: בן עטר 19.

 

גלריה חזי כהן: מחווה ליגאל תומרקין

 

יום הולדתו ה־80 של חתן פרס ישראל יגאל תומרקין שיחול ב־23 באוקטובר יצוין בתערוכה חגיגית שתעסוק בפרויקטים של האמן שלא יצאו לפועל. התערוכה, שתיפתח יום לאחר יום הולדתו של תומרקין, תוקדש לפרויקטים שונים משנות פעילותו הארוכות שנשארו ברמת התכנון בלבד, אשר יוצגו באמצעות תוכניות, שרטוטים, מסמכים ותכתובות, ובהם הצעה מ־1968 לאנדרטה לזכר יורדי הים בחיפה אשר זכתה בתחרות אך לא יצאה לפועל. בהמשך השנה ייפתחו בגלריה תערוכה של הפסלת הגרמנייה הצעירה מדלן בושאן, וכן תערוכה של אורי רדובן שתוקדש לעבודות חדשות ולעבודות וידיאו.

פרטים: וולפסון 54.

 

גלריה זומר: שילוב בין מוזיקה ואמנות

 

בסוף אוקטובר תיפתח תערוכת יחיד של האמן הגרמני גרגור הילדברנדט. הילדברנדט, שזוכה להערכה רבה ברחבי העולם, יוצר מחומרים שהיו בשימוש בעולם המוזיקה, כמו תקליטים וסלילי קלטות ישנות, ומשלב אותם בעבודותיו בדרכים מתוחכמות - כחלק מהקנבס עצמו ומהדפסי תצלומים, או במיצבים מורכבים. בתחילת פברואר יגיעו לגלריה היישר מהביאנלה בליון יצירותיו של האמן קארל הנדל, שהציג בעבר במוזיאונים דוגמת ה־MOMA, גוגנהיים ואחרים. במהלך השנה יציגו שניים מאמני הגלריה בחו"ל: יעל ברתנא תציג בדצמבר את "הטרילוגיה הפולנית" במוזיאון לאמנות מיאמי, ועדי נס יציג עבודה במוזיאון ד'אורסיי בפריז.

פרטים: רוטשילד 13.

 

CCA המרכז לאמנות עכשווית: מיצב תקופתי על הגירה

 

בנובמבר יוצג במרכז "Change" מיצב יוצא דופן של מיכל הלפמן, שיתפרס על פני שתי הקומות של המרכז ויכלול אירועי פרפורמנס לצד אלמנטים ארכיטקטוניים ופיסוליים. המיצב יתמקד בתופעת ההגירה של בני האדם מהעבר הרחוק ועד לעתיד, והמבקרים בו ינועו בתוך תקופות בהיסטוריה, בתוך אימפריות קמות ונופלות, כמבקרים אך גם כגורמים מעורבים. בתחילת 2014 תיפתח במרכז תערוכה של כריסטיאן יאנובסקי, שתציג מעבודות הווידיאו של האמן הגרמני אשר כוללות שיתופי פעולה לא צפויים עם הסביבה ונוטות להיות מפתיעות ומשעשעות.

פרטים: קלישר 5.

 

גלריה STA: דרום תל אביב במוקד

 

הגלריה שנפתחה ביולי האחרון שמה לה למטרה לעודד וליצור אמנות שמתקשרת עם הסביבה הפיזית שבה היא ממוקמת, בדרום תל אביב, וכחלק מאג'נדה זו תיפתח בה בסוף אוקטובר התערוכה "100 מטר רדיוס". במסגרת התערוכה תארח הגלריה חמישה צלמים - מארק יאשייב, עדי ברנדה, גל עמירם, תמיר שר ובועז אהרונוביץ' - שיתייחסו בעבודתם לסביבת הגלריה ולהקשרים החברתיים, הפוליטיים, התרבותיים והאסתטיים של האזור. בהמשך השנה יתארחו בגלריה שני אמני רחוב מחו"ל: בפברואר תיפתח תערוכה של אמן הרחוב הצרפתי Amose ולאחריה יגיע אמן הרחוב הברזילאי Cranio. פרטים: העלייה 25.

 

גלריה זימאק: מסע מטיפוגרפיה לטופוגרפיה

 

תערוכה חדשה של הצלם יובל יאירי, "Land", תיפתח בגלריה בחודש אוקטובר. התערוכה תורכב מתצלומים, עבודות וידיאו וצלליות, העושים שימוש באותיות המילה Land ומתארים מסע מטיפוגרפיה לטופוגרפיה בניסיון להגדיר את "המקום". בחודש ינואר תתקיים בגלריה תערוכה של אמן אורח, ובמסגרתה יציג הפסל והצייר ציבי גבע. לקראת הקיץ תיפתח תערוכה מיוחדת המוקדשת לצלמת הצעירה לירון קרול, שחיה ופועלת בלונדון.

פרטים: ה' באייר 69.

 

גלריה Z I Z: האסתטיקה בחיינו

 

נגה דוידסון, האוצרת של גלריה Raw Art השכנה, תציג מיצב מולטימדיה שעושה שימוש באפקטים של צבע, אור וסאונד כדי לדון בתפקידה החיובי והשלילי של האסתטיקה בחיינו. עוד ייפתחו השנה תערוכות יחיד של שי אריק, אסף עברון, יונתן אולמן, נועה שוורץ, מיכל רז וגיא קרידן, וכן פרויקט שיאפשר לגולשים להשתתף בבחירת העבודות שיוצגו בגלריה.

פרטים: שביל המרץ 6.

 

גלריה Raw Art: דיוקנאות בשילוב שמשון ודלילה

 

תערוכת היחיד של רועי מנחם מרקוביץ', "טיפת מזל", שתיפתח בסוף נובמבר, תפגיש מוטיבים מהתרבות הגבוהה והנמוכה, שייצרו יחד מרחב נטול אידיאולוגיה או היררכיה. זוהי תערוכת יחיד ראשונה של מרקוביץ', שעוסק באמנות רב־תחומית והציג עד היום בתערוכות קבוצתיות בארץ ובעולם. בינואר תיפתח תערוכת יחיד של יונתן הירשפלד, ששתל בציוריו את דיוקנו ודיוקן אשתו בתוך הסיפור המקראי של שמשון ודלילה.

פרטים: שביל המרץ 3.

בטל שלח
  לכל התגובות
  x