$
חדשות טכנולוגיה

אפל: מכרנו שני מיליון מכשירי אייפון 5 ביממה

הסמארטפון החדש של החברה שבר את שיא המכירות של קודמו. מעריצי אפל רבים כבר מתקהלים מחוץ לחנות החברה בניו יורק וממתינים למכשירים. עם זאת, לחברה צפויים קשיים בשבירת שיאי מכירות בסין

ניצן סדן 17:3517.09.12
בהתאם לתחזיות, האייפון 5 שובר שיאי מכירות. לפי דיווח של cnet, נמכרו יותר משני מיליון מכשירים ביממה אחת, מרגע פתיחת רשימת ההזמנה המוקדמת. כך, לפי הודעה רשמית של החברה. "ההזמנות המוקדמות של האייפון 5 ניפצו את השיא הקודם, שהחזיק האייפון 4S ותגובת הצרכנים למכשיר החדש היתה פנומנלית", אמר פיל שילר, סמנכ"ל השיווק של אפל.

לאור נתונים אלו, שינו מספר חברות ניתוח שווקים את הערכותיהם לגבי מכירות המכשיר. חברת קנאקורד ג'ניואיטי למשל, סבורה שאפל תמכור בין 9 ל-10 מיליון מכשירים עד סוף החודש. ההערכות המוקדמות דיברו על 6 מיליון מכשירים. גם ספקית הסלולר at&t טענה אמש (א') שהאייפון החדש שבר את שיאי המכירות של קודמו, אך לא פרסמה את מספר המכשירים שנמכרו.

 

אייפון 5 אייפון 5 צילום: Scott Schaen

 

מעריצים רבים כבר החלו להתקהל סביב חנות אפל בניו יורק, לקראת תחילת מכירת המכשירים ב-21 בחודש. חלקם ממתינים שם מאז יום ו'. גרג פקר, מעריץ אמריקאי שנוהג לעמוד בראש התור לפני השקת מוצרי אפל באופן סדרתי, לא נצפה הפעם מחוץ לחנות.

 

כובש את אמריקה. ומה עם סין?

 

לאייפון 5 צפויה הצלחה גדולה בארה"ב ובאירופה. עם זאת, יתכן שדווקא בשוק הסיני תתקשה אפל להציג נתוני מכירות מרשימים, בעיקר בגלל ריבוי האלטרנטיבות ומחירו הגבוה יחסית של המכשיר.

 

אתר החדשות הסיני Sina ערך סקר בנושא, שכלל 36,000 משתתפים - מהם 48.1% אמרו שלא ירכשו אייפון 5 ו-27.3 אמרו שישקלו לרכוש אחד. לפי דיווח של CNBC, אפל מודעת לתחרות שמציבות היצרניות האחרות בשוק הסיני ועל נמצאת במגעים מתקדמים עם חברת צ'יינה מובייל, חברת הסלולר הגדולה בעולם (683 מיליון משתמשים) לבניית שיתוף פעולה לשיווק האייפון 5.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x