שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

בדרך למעלה: מדוע זינקו מחירי המגרשים בקריית טבעון?

בעשור האחרון מחירי המגרשים בקריה כמעט הוכפלו. זינוק המחירים הצמיח שוק שכירות שלא היה בה בעבר

שי פאוזנר 08:2808.09.11

קריית טבעון שליד חיפה הוכרזה כמועצה מקומית ב־1958 לאחר איחוד של קריית עמל וטבעון. הקריה, שבה כ־16,600 תושבים, מחולקת לשכונות טבעון, קריית עמל, רמת טבעון, אלרואי וקריית חרושת. כל הבנייה בה נמוכה, רובה של בתים פרטיים ולכן היא נחשבת מוקד משיכה לבעלי אמצעים מהצפון - רובם חיפאים לשעבר, לצד תושבים ותיקים שרובם בגילאי העמידה. לפי נתוני מערכת "בעל הבית" של אתר WinWin מקבוצת ידיעות אחרונות, כ־73% מתושבי השכונות המבוססות בקריה הם בני 55 ומעלה וכ־55% מתושבי השכונות החלשות יותר כמו קריית עמל הם בני גיל המעבר. שיעור המשפחות עם ילדים עולה בקריית טבעון על 60% ולא בכדי, בקריה 17 גני ילדים, חמישה בתי ספר ממלכתיים, בהם מוסד של החינוך המיוחד, לצד חטיבת ביניים ותיכון.

 

 

"ישנם לא מעט מגרשים של שני דונם ביישוב שעל כל אחד מהם ייבנו ארבעה בתים. זהו גורם המשיכה להרבה תושבים בחמש השנים האחרונות", אומר בעל רשת התיווך הישיר, צפריר בן מלך הפועל ביישוב. לדבריו, "כביש 6 גרם לעלייה דרמתית במעבר תושבים מהמרכז לקריה. זה בלט בהקמת שכונת אלרואי החדשה ששווקה על ידי המינהל לפני כשנה. שם נחטפו כל המגרשים ועכשיו מתחילה שם בנייה". לדבריו, "בהמשך מתוכנן לקום מתחם חדש בשם 'אורים' ברחוב הכרמל שיהיה שכונה של 60 בתים דו־משפחתיים וצפוי להמשיך את הזרימה אל היישוב".

 

"בעשור האחרון המחירים בקרייה כמעט הוכפלו וזה בלט בעיקר בעליות של עשרות אחוזים בשלוש השנים האחרונות", אומר משה אדרי, זכיין אנגלו סכסון. לדבריו, המחירים של המגרשים באזורים המבוקשים ביותר בקריה - הרחובות הצפוניים כמו רחוב השושנים ורחוב הרקפות למשל, עומדים כיום על 1.2 מיליון שקל בממוצע לחצי דונם. "באיזור קריית חרושת, הנחשבת מבוקשת פחות, ישנם על המדף כיום מגרשים לבנייה של 800 מ"ר המיועדים לבתים דו־משפחתיים שמוצעים ב־1.5 מיליון שקל". במקביל, בשני מתחמים ישנם בתים ותיקים משנות החמישים שבהם דירות של 3–4 חדרים שרובן נמכרו למשקיעים לאורך השנים האחרונות ומושכרות כיום. מדובר ברחובות שרת וכצנלסון בקריית עמל והרחובות יסמין ואיריס במרכז היישוב.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x