$
כלכלה ומדיניות

רוסיה מפרידה בין הפוליטיקאים לחברות

אנשי ממשל המשמשים דירקטורים ביותר מ-1,000 חברות יעזבו אותן - ויוחלפו במועמדים מתוך "מאגר הכשרונות" שמציע הנשיא מדבדב

בלומברג 23:3622.04.11
אנשי ממשל רוסים המשמשים חברי דירקטוריון ביותר מ-1,000 חברות ייאלצו לעזוב אותן - בצעד שיקדם את ניסיונו של הנשיא, דמיטרי מדבדב, להפריד את התאגידים מממשלת המדינה.

 

בין החברות המעורבות, 950 נמצאות בתוכנית ההפרטה של נכסי המדינה, כך אמר היום (ו') סגן ראש הממשלה הראשון,
איגור שובלוב לעיתונאים במוסקבה. חברות שבבעלות המדינה צריכות לשקול מועמדותם של מחליפים מתוך "מאגר הכישרונות" הנשיאותי, אמר מדבדב בפגישת הממשלה.

 

התוכנית של הממשלה לגייס טריליון רובל (36 מיליארד דולר) באמצעות מכירת נכסי מדינה במהלך שלושת השנים הבאות נועדה להקטין את תפקידה של הממשלה בכלכלה ולסייע בכיסוי גירעונות תקציביים. בחודש שעבר הוציא מדבדב 10 תקנות לשיפור סביבת ההשקעות, ביניהן גם לוח זמנים עבור מכירת נכסי המדינה והצעד של פיטורי הדירקטורים הממשלתיים מחברות בבעלות המדינה.

 

"המנטרה של מדבדב היא מודרניזציה של רוסיה", אמר רולנד נאש, אסטרטג השקעות לבלומברג, "הפיכת העסקים של המדינה למקצועיים יותר הוא מקום טוב להתחיל בו".

 

עד ה-1 ביולי אנשי הממשל חייבים לעזוב את הדירקטוריון של 17 חברות, כולל VTB Group, הבנק השני בגודלו ברוסיה, OAO Rosneft, יצרנית הנפט הגדולה במדינה ו-OAO Aeroflot, חברת התעופה הגדולה ביותר ברוסיה.

 

סגן ראש הממשלה איגור סצין, אשר עבר עם ראש הממשלה ולדימיר פוטין במשך שני עשורים, התפטר מתפקידו כיו"ר רוזנפט החודש. שר האוצר, אלכסיי קודרין יעזוב את הדירקטוריון של VTB ו-OAO Alrosa, מונופול היהלומים של רוסיה, כך הודיע משרד האוצר השבוע.

 

מדבדב בחר 100 בכירים, מנהלי חברות ואקדמאים כמנהלים מבטיחים. הרשימה הפדראלית הורחבה מאז וכוללת יותר מאלף אנשים.

 

פוטין ומדבדב הודיעו שניהם כי הם עשויים להתמודד בבחירות לנשיאות ב-2012. שני הבכירים במדינה, אשר התמיכה בהם ירדה לשפל היסטורי הודיעו כי יחליטו יחד מי מהם ירוץ לבחירות.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x