$
חדשות טכנולוגיה

בדיקת "כלכליסט": "הדיילי" לאייפד - דפדפנו והתבלבלנו

אנימציה מקוטעת, תמונות ופונטים בגודל שאי אפשר לשנות, וצורך לסובב את הטאבלט כדי לראות חלק מהתכנים. לרופרט מרדוק, שרוצה לשנות את פני העיתונות הדיגיטלית, יש עוד הרבה עבודה

אבנר קשתן 15:1406.02.11

"הדיילי", העיתון הדיגיטלי החדש של ניוז קורפ, מספק חוויית משתמש יפה ומלוטשת, בכך אין ספק. הבעיה היא בכך שהחוויה הזאת גם מבלבלת למדי מבחינת הקורא המצוי.

 

מי שמדפדף בו עלול להרגיש שהוא הולך לאיבוד: "הדיילי" מודע לעובדה שהוא מגזין לטאבלטים ומשתמש ביכולת לשלב טקסט, תמונות וידיאו, ואפילו מידע מהרשת, כדי ליצור חוויית קריאה אינטראקטיבית.

 

הבעיה היא שבחלק מהזמן העומס הזה גורם לפגיעה בשימושיות - אינטראקטיביות לשם אינטראקטיביות. מבחינות אחרות, "הדיילי" עדיין רואה את עצמו כמגזין קלאסי המסודר עמוד אחר עמוד, באופן מסורתי לחלוטין.

 

תוכן העניינים של העיתון מוצג בקרוסלה של תמונות המסתובבות לאטן, שנותנות לקורא מבט-על על המגזין ותכניו. חבל שכבר בעמוד הפתיחה אנחנו נתקלים באנימציה מקוטעת ולא חלקה, שקצת פוגעת ברושם הראשוני. מצד שני, הקריאה עצמה נוחה מאוד, עם טקסט גדול וקריא ותמונות שממלאות את המסך כולו.

 

כאן אפשר לראות את הניגודים בעיצוב של האפליקציה: הקורא מדפדף בעיתון עמוד אחר עמוד, כך שתמונות בגודל של יותר מעמוד נחתכות, ממש כמו בעיתון מנייר. בנוסף, חסרות בעיתון יכולות שלהן התרגלנו באייפד, כמו הגדלה והקטנה של התמונה או שליטה עצמאית בגודל הפונט. בעולמו של עורך מגזין הדפוס, הוא זה שקובע את גודל הטקסט, לא הקורא.

 

  צילום: בלומברג

 

זמן השיפוצים

 

עודף האינטראקטיביות עלול לגרום לתחושת בלבול, מאחר שסיבוב המכשיר ב-90 מעלות משנה לא רק את פריסת העמוד, אלא מעביר את הקורא לתוכן שונה מזה שהוא קרא לפני רגע. גם הצורך לסובב את המכשיר ממצב אופקי לאנכי עלול לפגוע בחוויית השימוש.

 

"הדיילי" הוא עיתון דיגיטלי וניכר כי הושקעה בהכנתו מחשבה רבה, שעושה עבודה יפה בשילוב מדיה וטקסט - אם כי הטכנולוגיה מנוצלת כרגע במלואה בעיקר על ידי פרסומות. הוא צריך לעבור תקופת מבחן קצרה, תיקון ושיפוץ, כדי להוציא מעצמו את המרב.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x