$
חדשות טכנולוגיה

The Daily של מרדוק הושק: תמונות ב-360 מעלות, וידיאו ב-HD

המגזין המדובר לאייפד מגיע למדפים הווירטואליים עם שלל תוספות מרשימות המותאמות לטאבלט - אך עדיין לא זמין באפסטור הישראלי. מרדוק: "האייפד דורש שנמציא מחדש את המקצוע שלנו"

עומר כביר 18:5902.02.11

המהפכה של רופרט מרדוק בעולם העיתונות יוצאת לדרך: בעלי תאגיד התקשורת ניוזקורפ השיק היום (ד') את "הדיילי" (The Daily) – עיתון דיגיטלי שעוצב ונבנה במיוחד עבור טאבלטים, וזמין בתור אפליקציית אייפד כבר היום בגרסה האמריקאית של האפסטור. בגרסה הישראלית האפליקציה כרגע אינה זמינה.

 

 

"זמנים חדשים דורשים עיתונות חדשה", אמר מרדוק במסיבת עיתונאים מיוחדת, שנערכה במוזיאון גוגנהיים בניו יורק בהשתתפות נציגי ניוזקורפ ואפל. "המכשירים החדשים דורשים שירות חדש שנבנה ונערך במיוחד בשבילם. האתגר הוא לקחת את הטוב ביותר של העיתונות הישנה ולשלב אותו עם הטוב ביותר בטכנולוגיה חדשה. האייפד דורש שנמציא מחדש את המקצוע שלנו. בעידן החדש הדיילי יהיה המודל לסיפור סיפורים וצריכתם".

 

מרדוק ציין את שיתוף הפעולה הקרוב עם אפל בפיתוח המגזין, ואת התמיכה שלה העניק מנכ"ל החברה סטיב ג'ובס, שנמצא כיום בחופשת מחלה. אדי קיו, סגן נשיא לשירותי אינטרנט באפל, לקח חלק בהשקה, והציג את מודל תשלום דמי המנוי החדש לאפליקציות של אפל.

 

במקרה של "הדיילי", יוכלו משתמשים לבחור בין מנוי שבועי מתחדש (0.99 סנט לשבוע) למנוי שנתי מוזל, בעלות של 39.99 דולר. בקרוב, הבטיח קיו, גם חברות תוכן אחרות יוכלו להשתמש במודל זה.

 

קיו חלק שבחים רבים ל"דיילי" והוסיף: "האייפד מכר יותר מ-15 מיליון, יש יותר מ-9,000 אפליקציות חדשות באפסטור והוא כבר מדיום תקשורת חשוב. משתמשי אייפד הם צרכנים משמעותיים של חדשות".

 

"אנחנו נכנסים לתקופה של רנסנס טכנולוגי", סיכם מרדוק. "המטרה שלנו היא להפוך את הדיילי למקור חיוני לחדשות ומידע. ההזדמנות ענקית, ואני משוכנע שעידן הטאבלט מוכן לקול חדש ורענן".

 

השקת המגזין השקת המגזין צילום: איי אף פי

 

עד 100 עמודי תוכן ביום

 

המגזין החדש עורר ציפיות ועניין רב, הן בעולם הטכנולוגיה והן בעולם העיתונות. באירוע עצמו נחשף גיליון מלא, מתפקד ועדכני של "הדיילי". מההדגמה שנערכה נוצר רושם ראשוני של מגזין אייפד מעוצב היטב, הכולל עמודים ובהם תמונות וטקסט. ואולם, אלו הם רק פני השטח ועם השימוש בעיתון מתגלים הרבדים הרבים שלו.

 

כך, למשל, משולבות ב"דיילי" תמונות של 360 מעלות, המאפשרות למשתמש לנווט ולבחור את זווית הצפייה שלו. כמו כן מופיעות בו כתבות וידיאו מושקעות באיכות HD. הניווט בתוך הכתבות עצמן מתבצע באמצעות דפדוף פשוט, אבל הופך מעניין יותר כאשר רוצים לדפדף בין הסיפורים.

 

ניווט זה מתבצע באמצעות "הקרוסלה", כפי שמכנים מנגנון זה ב"דיילי": תצוגה ויזואלית של הסיפורים השונים, שמאפשרת לעבור ביניהם ולקפוץ לסיפור הרצוי. סרגל הניווט מאפשר גם להגיע באופן אקראי לסיפור שלא נקרא, או לצפות בסרטונים ולהאזין לקטעי קול מתוך תצוגת הקרוסלה.

 

The Daily The Daily צילום: איי אף פי

 

בנוסף ניתן למצוא לאורך הכתבות תוספות קטנות, שמצביעות על המאמץ הרב שהושקע בפיתוח המכשיר. כך, למשל, מעבר לתצוגת רוחב יכול להחליף את הסיפור המוצג בתמונה מרשימה או במצגת תמונות. אם מדובר בסיפור העוסק בסלברטיז, יכול המעבר לתצוגת רוחב אף להציג את ציוצי הטוויטר שלהם.

 

ב"דיילי" מבטיחים לספק מהדורה יומית שתגיע לעד 100 עמודי תוכן, ושתתעדכן לאורך היום בחדשות מתפרצות. מדור הספורט נראה מרשים ומעוצב מאוד, וכולל תוספות מעניינות כמו סטטיסטיקות מפורטות ואינטראקטיביות, או אפשרות לצפות במידע הנוגע לקבוצה מסויימת, עם סיפורים חדשותיים עליה וציוצים של השחקנים עצמם.

 

לדברי מרדוק, העלות של הפקת העיתון היא חצי מיליון דולר בשבוע. "בלי נייר, בלי מכונות דפוס של מיליוני דולרים, בלי משאיות - העלות נמוכה במיוחד". לדבריו, חיסכון זה בעלויות בא לידי ביטוי במחיר העיתון הנמוך. "זה המחיר למגזין המשלב בין עריכה מקצועית, המיידיות של הרשת, קביעת סדר היום של עיתונות הדפוס ותמונות מדהימות. הקהל שלנו הוא יותר מ-15 מיליון אמריקאים שיקנו טאבלטים בשנה הקרובה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x