$
אינטרנט

מוזילה: פיירפוקס 4 צפוי לצאת בחודש הבא

סוף לעיכובים בהפצת הגרסה הרביעית של הדפדפן, שהיתה אמורה לצאת כבר באוקטובר 2010? בכיר במוזילה הבטיח למפתחים: "תהיו גאים בו מאוד"

יוסי גורביץ 11:1813.01.11

המנהל הבכיר של מוזילה לענייני הנדסה, דיימון סיקור, העריך ברשימת הדיוור של הקרן כי הדפדפן פיירפוקס 4 ייצא לשוק בפברואר הקרוב - כך דיווח הבוקר (ה') PC Magazine. 

 

לדברי סיקור, נרשמה התקדמות ניכרת בפיתוח פיירפוקס 4, ונותרו רק כ-160 באגים רציניים במוצר - שלהערכתו

אפשר לפתור עד תחילת החודש הבא, מה שיאפשר להפיץ את הדפדפן בסופו. הוא קרא למפתחים רבים ככל האפשר לסייע בשיפור הדפדפן, והבטיח למפתחים ה"עייפים והלחוצים", כדבריו, ש"אתם תהיו גאים בו מאוד".

 

מוזילה, הקרן שמאחורי דפדפן הקוד הפתוח החינמי, תכננה להוציא אותו לשוק כבר באוקטובר האחרון - אך נאלצה לדחות את ההשקה. פיירפוקס 4 אמור לתמוך בהאצת חומרה לשיפור ביצועים וב-HTML 5, ולהציג למשתמש ממשק שיכלול שיפורים משמעותיים לעומת הנוכחי. פיירפוקס 4 צפוי להכיל גם את מנוע הג'אווה JagerMonkey, שאמור להאיץ את ביצועיו של הדפדפן, וכן שורה של כלים שיסייעו למשתמש לגלוש ברשת מבלי שיעקבו אחריו.

 

בחודשים האחרונים מאבד פיירפוקס משתמשים לטובת כרום של גוגל, אך לפי נתוני סיכום 2010 בתחום הדפדפנים הוא עדיין מחזיק במקום השני בעולם – אחרי אינטרנט אקספלורר. הוא עקף לאחרונה את הדפדפן של מיקרוסופט בנתח השוק במדינות אירופה - עם 38.11% מהגולשים לעומת 37.52%.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x