בארץ

ועדת ערר קבעה: מס רכוש חייב לנמק דחיית תביעות פיצויים בגין נזקי מלחמת לבנון השנייה

הוועדה חייבה את רשות המיסים בהוצאות משפט בסך 2,000 שקל לאחר שלא נימקה את החלטתה לדחות תביעת פיצויים בסך יותר מ-3.5 מיליון שקלים

הדר קנה 13:5312.01.11

ועדת ערר לנזקי מלחמת לבנון השניה קבעה, בהחלטה תקדימית, כי במידה ורשות המיסים - מס רכוש, דוחה תביעה לפיצוי בגין נזקי מלחמת לבנון השנייה היא חייבת בנימוק. לכן, חייבה הוועדה את רשות המסים בהוצאות משפט בסך 2,000 שקל.

 

חברת אמפא מליבו הגישה באמצעות עו"ד יואב ביין,

שותף במשרד פרופ' ביין ושות' תביעת פיצויים נגד מס רכוש בסך 3,577,597 שקל בגין נזקים שנגרמו לה בשורה של פרויקטים לבנייה באזור הצפון, במהלך מלחמת לבנון השנייה.

 

ועדת ערר לתקנות מס רכוש וקרן פיצויים נזקי מלחמה, בראשות עו"ד אמיר שושני פסקה בהחלטת ביניים תקדימית כי כאשר רשות המיסים לא מנמקת את החלטתה בתחום פיצויי מלחמה, עובר עליה הנטל להוכיח שההחלטה ניתנה כדין.

 

יו”ר הוועדה אמיר שושני ראה בחומרה את העובדה כי מס רכוש לא גיבה את עמדתו בנימוק וכתב:"עמדת המשיב כפי שהובאה לפנינו , לא גובתה במסמך כלשהו שנשלח לעוררת, וגם לא בתצהיר. אין לפנינו אסמכתא שמוכיחה כי החלטת המשיב לדחות את תביעת העוררת נומקה כדין”.

 

חברת אמפא מליבו, מגישת הערר, היא חברה ייזום בנייה העוסקת בעיקר בפרויקטים של הרחבות בקיבוצים הקרובים לגבול הצפון הארץ כמו: כפר סאלד, שדה נחמיה, כפר בלום, ומחניים. לטענתה כתוצאה מהמלחמה נגרמו לשותפות נזקים ממוניים, ובכללם אובדן רווחים, הפסד הוצאות הפרסום, גידול בעלויות בשל השבתת אמצעי ייצור, הפסדים בגין הצורך לעבוד בחורף במקום בקיץ, גידול בעלויות המימון והפסד השקעות, וביטולי עסקאות על ידי רוכשים.

 

במרץ 2009 דחה מנהל מס רכוש את תביעת העוררת ברובה, והעמיד את סכום הפיצויים שישולמו לה על סך 46,756 שקל בלבד. החברה הגישה ערעור על ההחלטה וצרפה אסמכתאות על ביטולי עסקאות בעקבות במלחמה.

 

כאמור, הוועדה קבעה כי על רשות המסים לנמק את החלטתה ועליה הנטל להוכיח כי ההחלטה נתקבלה כדין, הדיון לגופו של ענין הוטל על הוועדה הבאה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x