$
משפט

ג'קי מצא הורשע בחמש עבירות של הפרת אמונים ובסיוע לשוחד

הרשעתו של מנהל רשות המסים לשעבר התאפשרה בזכות הסדר הטיעון אליו הגיע עם הפרקליטות. בשלב זה עוד אין הסכמה על העונש שיוטל על מצא

הדר קנה 10:4709.01.11

ביהמ"ש המחוזי בפ"ת הרשיע את מנהל רשות המסים לשעבר, ג'קי מצא  ע"פ עסקת הטיעון שנחתמה בינו לבין הפרקליטות.

 

על פי הסדר הטיעון, יימחק סעיף השוחד המרכזי מהעבירות המיוחסות למצא, ויישארו חמישה סעיפים של הפרת אמונים מתוך 8 סעיפים שהיו בכתב האישום ועוד סעיף של סיוע למתן שוחד. בשלב זה עוד אין הסכמה על העונש שיוטל על מצא.  

 

עוה"ד נבות תל צור וטל שפירא, המייצגים את ג'קי מצא, מסרו: "השמטת השוחד כנגד מצא בהסדר הטיעון מחזירה את תיק רשות המיסים לפרופורציות הנכונות
שלו. נמחקה עבירת השוחד שעמדה בלב כתב האישום המקורי ונקבע כי מינויו של מצא היה מקצועי. מצא שילם ומשלם בפרשה זו מחיר אישי וציבורי כבד ביותר, וההסדר נועד בין היתר לאפשר לו לפתוח דף חדש ולהתחיל מהר ככל האפשר בשיקום חייו. יתר הפרשות שנותרו בכתב האישום עוסקות בפגמים בהתנהלות, כאשר חלק נכבד מהן מאחורי גבו של מצא ולא בידיעתו".

 

פרשת רשות המסים נחשפה בינואר 2007 לאחר כמה חודשים של חקירה סמויה, שכללה האזנות סתר. ביוני 2009 הודיעה הפרקליטות על הגשת כתבי אישום נגד שמונה המעורבים בפרשה. לפי כתב האישום, קובי בן גור ויורם קראשי, שהם אנשי עסקים פרטיים ובעלי אינטרסים ברשות, נתנו שוחד לכמה מעובדיה, והתערבו במינויים בה. השפעתם לכאורה ברשות המסים נבעה ממחויבותו של מצא כלפיהם, בשל הבטחתם לפעול לבחירתו למנהל הרשות, ובשל היותו של קארשי אחיה של שולה זקן, שגם נגדה הוגש כתב אישום.

 

מצא הואשם בלקיחת שוחד, סיוע למתן שוחד ושמונה עבירות של הפרת אמונים; שמואל בוברוב, שכיהן כסמנכ"ל למנהל ומשאבי אנוש ברשות, הואשם בלקיחת שוחד ובשלוש עבירות של הפרת אמונים. גידי בר זכאי, סמנכ"ל לעניינים מקצועיים ברשות המסים, הואשם בלקיחת שוחד. יגאל סער, שכיהן כנציג רשות המסים בארה"ב, הואשם בלקיחת שוחד, סיוע במתן שוחד ועבירה של הפרת אמונים. 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x