שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

עו"ד חיים שטנגר נעצר לשלושה ימים בחשד שהפעיל עבריינים לאיים על שכנו

שטנגר נעצר בחשד לעבירות של שידול לחבלה בכוונה מחמירה, חבלה במזיד ברכב וקשירת קשר לביצוע פשע. סנגוריו: מדובר בניסיון נקמני של לקוח שמלכתחילה טמן לחשוד פח

ענת רואה 17:1706.01.11
בית משפט השלום הורה היום על הארכת מעצרו של עו"ד חיים שטנגר למשך שלושה ימים, זאת בחשד שהפעיל עבריינים במטרה לאיים על שכנו. המשטרה הגיעה אמש לביתו של שטנגר כדי לערוך בו חיפוש ובמהלך החיפוש שטנגר חש ברע ואושפז בבית החולים בשל לחץ דם גבוה.

 

במהלך הדיון טען נציג המשטרה
כי החקירה נמצאת בראשיתה ויש פעולות רבות שיש לבצע. המשטרה ביקשה כי מעצרו של שטנגר יוארך ב-9 ימים. נציג המשטרה טען כי הגיע הבוקר לבית החולים בכדי לחקור את שטנגר ולדבריו "הוא ישב, נראה נינוח, קרא עיתון, אכל תפוח ותפקד בצורה מלאה. מעבר לכך שאנחנו שאלנו אותו לשלומו והוא אמר שחש בטוב".

 

שטנגר מיוצג ע"י עורכי הדין אביגדור פלדמן וחיים יצחקי, אשר טענו בדיון כי להבנתם מדובר בלקוח של שטנגר אשר הקליט שיחה ביניהם, ובמסגרת אותה שיחה הלקוח הציע לשטנגר לפגוע בשכן אשר לכאורה היה מסוכסך עם שטנגר אך שטנגר לדברי סנגוריו "התייחס לעניין לא ברצינות, אלא ממש כדבר לא רציני. הדבר היה בחודשים מאי-יוני, הלקוח החזיק את החומר בכיסו כדי לסחוט את עורך הדין. הוא בא אליו ודרש ממנו שייצג אותו בתיק פלוני, עורך הדין סירב".

 

לדברי פלדמן ויצחקי, שטנגר הגיש תלונה במשטרה נגד הלקוח על כך שהתפרץ למשרדו ולקח בכוח חומר משפטי שהיה קשור אליו, ולדבריהם משסירב שטנגר לייצג את הלקוח הודיע לו האחרון "אם כך יש לי הקלטות וחומר שאני אלך איתו למשטרה".

 

"ברור מתוך הדברים שהעבריין העיקרי הוא אותו לקוח של עורך הדין. הוא שהציע לפגוע. מוכחש שהיתה פגיעה במכוניתו של השכן... מדובר בניסיון נקמני של הלקוח שמלכתחילה טמן לחשוד פח", טענו הסנגורים.

 

השופט כתב בהחלטתו כי שטנגר נעצר בחשד לעבירות של שידול לחבלה בכוונה מחמירה, חבלה במזיד ברכב וקשירת קשר לביצוע פשע. לדברי השופט, לפי הדו"ח הסודי שהוצג לו נחה דעתו כי קיים חשד סביר ששטנגר עבר לכאורה את העבירות המיוחסות לו.

 

הוא הורה על הארכת מעצרו של שטנגר עד ה-9 לחודש בשעה 12 בצהריים. מאחר ששטנגר נמצא בבית החולים יחול צו המעצר שם, וככל שישוחרר מבית החולים יועבר למעצר רגיל.

 

עדכון: באוגוסט 2011 אושר הסדר טיעון בין הפרקליטות לשטנגר, במסגרתו הורשע על-פי הודאתו באיומים כלפי שכנו ונדון ל-6 חודשי מאסר על תנאי.

 

במסגרת ההסדר נמחקו מכתב האישום המקורי עבירות נוספות בהן הואשם לרבות ניסיון שידול לחבלה במזיד במכוניתה של השופטת טובה סיון, סגנית נשיאת בית המשפט לענייני משפחה ברמת גן. השופטת הדסה נאור הזכירה את הפער המשמעותי שבין כתב האישום המקורי לכתב האישום שהתגבש בסופו של יום וקבעה כי אף שאין להקל בחומרת המעשים שנותרו גם לאחר תיקון כתב האישום - אין היא יכולה שלא לציין כי הנאשם עמד בפני סיכון להיות מורשע בעבירות חמורות, כשכנראה התשתית הראייתית לגביהן היתה רעועה. לפיכך קבעה כי טוב עשתה הפרקליטות כשתקנה את כתב האישום.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x