$
אינטרנט

הזינוק הגדול של גוגל כרום

נתוני חברות המחקר לסוף 2010 מעידים שכרום ביסס את מקומו כדפדפן הפופולרי ביותר אחרי אקספלורר ופיירפוקס, עם גידול של 150-90 אחוז בנתח השוק

אבנר קשתן 17:2003.01.11
למהנדסים בגוגל שעובדים על הדפדפן כרום היתה סיבה טובה לחגוג בערב הסילבסטר: כרום היה הדפדפן עם הצמיחה הגבוהה ביותר במהלך שנת 2010, והוא ביסס את מקומו כדפדפן השלישי בפופולריות שלו עם נתח שוק דו-ספרתי - כך עולה מנתוני חברות המחקר Stat Counter ו-Net Applications.

 

הנתונים שונים בין שתי החברות, שדוגמות אתרים שונים לצורכי ההערכות שלהם, אך שתיהן מציגות מגמה דומה. מנתח שוק של כ-5-6% בחודש ינואר 2010 זינק כרום ותפס בדצמבר 15-10 אחוזים משוק הדפדפנים - עלייה של 150-90 אחוז. בשנה הזו הספיקה כרום לשחרר חמש גרסאות מלאות של הדפדפן, כשהגרסה האחרונה ששוחררה לקהל הרחב היא 9.

 

כרום עדיין נמצא הרחק מאחורי אינטרנט אקספלורר של מיקרוסופט ופיירפוקס של מוזילה: לפי הנתנוים, אקספלורר אמנם שומר עדיין על יתרון גדול, אך ממשיך לרדת. ב-Stat Counter מדווחים שלראשונה זה יותר מעשור פחות ממחצית מהגולשים עושים שימוש בדפדפן של מיקרוסופט, שצנח ב-15% לנתח שוק של 47% בלבד. נתוני Net Applications מעט מעודדים יותר מבחינת ענקית התוכנה, ומעניקים לאקספלורר נתח שוק של 57%. 

 

הגרסה הנוכחית של אקספלורר, 8, הושקה בשנת 2009. לא ידוע עדיין מתי גרסה 9 תצא משלב הבטא: בראיון ל"כלכליסט" אמר מפתח המוצר, פיט לה-פייג', כי החברה "לא הכריזה על תאריכים, כי אנחנו רוצים שהדפדפן יהיה איכותי ויעבוד כמו שמפתחים ומשתמשים מצפים ממנו".

 

פיירפוקס נחלשה מעט בשנה האחרונה, לנתח שוק של 30% לפי Stat Counter, ושל 23% לפי Net Applications. הגרסה האחרונה, 3.6, יצאה בחודש ינואר כדי לתקן באגים בגרסה 3.5 וללא שינויים דרמטיים. הגרסה החדשה הצפויה, 4, מתעכבת שוב ושוב ותאריך ההשקה שלה עדיין לא ידוע.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x