$
מכשירים ומדריכים

האייפד הושק רשמית בישראל: המחירים ינועו בין 3,777-2,249 שקל

שמונה חודשים אחרי שהגיע למדפים בארה"ב, הטאבלט של אפל מושק רשמית גם אצלנו דרך iDigital ויהיה זמין למכירה מהיום. והמחירים? זולים יותר מאלה שהיו נהוגים בארץ עד כה ומהמחירים בבריטניה, אבל יקרים מארה"ב. גם המתחרים מיהרו להוריד מחירים

עומר כביר 09:3821.12.10

הנה הוא מגיע: האייפד, הטאבלט המפורסם של אפל, מושק הבוקר (ג') באופן רשמי בישראל, כשמונה חודשים לאחר שהחל להימכר בארצות הברית. כמה זה יעלה לנו? בין 2,249 ל-3,777 שקל, בהתאם לדגם. המכשיר יהיה זמין למכירה החל מהיום.

 


 

במסיבת העיתונאים של חברת iDigital, המשווקת הרשמית של מוצרי אפל בישראל, הוכרזו המחירים שבהם תמכור החברה את האייפד: בגרסת Wi-Fi בלבד יעלה אייפד עם 16 ג'יגה-בייט 2,249 שקל, 32 ג'יגה-בייט 2,749 ש"ח, ו-64 ג'יגה-בייט - 3,179.

 

מכשירי דור שלישי יעלו כמה מאות שקלים יותר: אייפד עם קישוריות דור שלישי מדגם 16 ג'יגה-בייט יעלה 2,849 שקל, 32 ג'יגה-בייט יעלה 3,299 שקל, ואילו דגם 64 ג'יגה בייט יגיע ל-3,777 שקל.

 

לטענת איידיגיטל, שהודיעה שלשום על ההשקה הצפויה, מחירי האייפד בישראל הם הנמוכים באירופה, ואינם גבוהים משמעותית מהמחיר בארה"ב. עם זאת, בדיקה קצרה שביצענו מעלה תמונה אחרת: הדגם הבסיסי ביותר נמכר בישראל במחיר של 2,249 שקל, שלפי שער הדולר היום שווה לכ-623 דולר. המחיר בארה"ב עומד, לעומת זאת, על 499 דולר (לפני מס, שעומד לרוב על פחות מ-10%). מנגד, המכשיר בישראל זול יותר לעומת איטליה (כ-657 דולר) או בריטניה (כ-666 דולר).

 

היבואנים הלא רשמיים מיהרו להגיב למחירים של iDigital, והורידו את מחיר המכשירים שלהם. באג, למשל, מוכרת כעת את הדגם הזול ביותר תמורת 2,250 שקל, רק שקל יותר מהיבואנית הרשמית.

 

מחירי חבילות הגלישה - לא שונים משמעותית מהנהוג היום

 

האייפד יימכר בכל סניפי iDigital, וכן בסניפי רשת אופיס דיפו. בנוסף, החברה תעניק אחריות מלאה לישראלים שהביאו את האייפד לישראל בייבוא אישי. עם זאת, מנכ"ל איידיגיטל, ערן תור, הדגיש שישראלים שקנו את המכשיר מיבואן לא רשמי - לא ייהנו מאחריות זו.

 

"אנחנו מתחילים היום את המפכה האמיתית של אייפד בישראל וממשיכים את מהפכה של אפל", אמר תור במסיבת העיתונאים שנערכה בחנות החברה בדיזינגוף סנטר. הוא ציין שהמכשיר לא הושק רשמית בישראל קודם לכן, בכלל היעדר תמיכה בעברית, ותקף את היבואנים העצמאיים שהביאו את המכשיר עד עתה: "המוצר הושק בישראל על ידי גורמים אחרים, אבל אנחנו חושבים שמגיע לישראלים מוצר מדהים, וכדי ליהנות באמת לא צריך לנצל את הצרכנים".

 

השקת האייפד. זול יותר מבבריטניה, יקר יותר מבארה"ב השקת האייפד. זול יותר מבבריטניה, יקר יותר מבארה"ב צילום: עמית מגל

 

איידיגיטל תשווק בישראל את כל דגמי המכשיר, כולל אלו המצוידים באינטרנט סלולרי, כאשר אורנג' נבחרה לספקית הרשמית של חבילות המידע למכשיר. מחיריהן של חבילות אלו יעמדו על 48 שקל לחבילת גלישה בנפח 1 ג'יגה-בייט, 98 שקל ל-5 ג'יגה-בייט ו-148 שקל לחבילה ללא הגבלה.

 

גם סלקום מיהרה להודיע שתשווק החל ממחר שתי חבילות גלישה לאייפד, בלי התחייבות וללא תשלום בעבור כרטיס מיקרו-סים. מחיר חבילת הגלישה ללא הגבלה אף נמוך מזה של אורנג': 129 שקל בלבד. פלאפון הצטרפה אף היא לחגיגה, והשיקה חבילה בלי הגבלה ב-119 שקל או 139 שקל (בהתאם למהירות ההורדה), חבילת 1 ג'יגה-בייט ב-45 שקל, וחבילת 5 ג'יגה-בייט ב-95 שקל

 

"התוכניות, ללא התחייבות, משנות את השוק בישאל מבחינת מידע וניידות. בנוסף, אין עלות לכרטיס מיקרו סים – מדובר בחיסכון של עשרות שקלים", אמר תור. עם זאת, פרט לחבילת 1 ג"ב, מחירי החבילות אינם שונים מהמחירים שמציעה אורנג' כבר היום.

 

תור גם מסר סיכום קצר של פעילות איידיגיטל בשנה החולפת. לדבריו, ב-2010 צמחה החברה בקצב של 30%: "האייפוד-טאץ' מוכר פי 7 לעומת 2009, המקים צמחו בקצב של 30% והאייפונים מוכרים עשרות אלפי יחידות. הרבה מעל התחזיות, וללא החוסרים היינו מגיעם לרמות הגבוהות ביותר בעולם לנפש. הכפלנו את הנתח שלנו בשוק המחשבים בשנה האחרונה. אפל מאוד מרוצה מהחדירה בישראל".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x