$
חדשות טכנולוגיה

האתגר של מיקרוסופט: מאמץ נרחב לקדם את וינדוז פון 7 בחגים

החברה מנסה להגדיל את היצע האפליקציות ולעודד מבצעי "שניים במחיר אחד", כדי לקדם את מערכת ההפעלה. האם חטיבת הסלולר של מיקרוסופט תסמן את עונת החגים בארה"ב כהצלחה?

אבנר קשתן 16:0225.11.10

מיקרוסופט מעלה הילוך בשיווק מכשירי ה-WIndows Phone 7 לקראת "יום שישי השחור", יום הקניות והמבצעים הגדול הפותח את עונת הקניות בארצות הברית. בין היתר דואגת החברה להגדיל את היצע האפליקציות, אחת מחולשותיה העיקריות בתחרות מול האייפון ומכשירי האנדרואיד. בנוסף, היא מקדמת את האפליקציות במנוע החיפוש בינג ובקונסולת האקסבוקס, ומעודדת את המפעילים הסלולריים למכור את המכשירים במסגרת מבצעים.

 

השבוע הודיעה מיקרוסופט כי מעל 15 אלף מפתחים כבר נרשמו לפתח אפליקציות לטלפונים החדשים, והחנות המקוונת תחצה את קו 3,000 היישומים בימים הקרובים. בלוג הטכנולוגיה ג'יגה-אום דיווח כי מיקרוסופט לא היססה לשלם לפורסקוור על מנת שתפתח גרסה של התוכנה שלה למכשירי וינדוז פון 7, על רקע חוסר הרצון הראשוני מצד פורסקוור להשקיע משאבים בפיתוח לפלטפורמה שטרם הוכיחה את עצמה. "מיקרוסופט שמים הרבה דגש על וינדוז פון 7", מסר סמנכ"ל שיתופי הפועלה של פורסקוור, הולגר לודורף, "אנחנו שמחים להרוויח מכך".

 

מיקרוסופט פועלת גם כדי להקל על מציאת האפליקציות. מנוע החיפוש שלה, בינג, מסוגל להציג את כל האפליקציות הזמינות לפלטפורמה כחלק מתצוגת ה-Visual Search שלו, ולאפשר למיין ולסנן על פי קטגוריות, נושאים או מחיר. החברה תפרסם אפליקציות ומשחקים כחלק מעמוד הבית של קונסולת האקסבוקס 360, ותאפשר למשתמשי תוכנת הארגון של שירות המוזיקה Zune לעיין ולרכוש אפליקציות, בדומה ליכולת שמציעה תוכנת האייטיונז של אפל.

 

חיפוש האפליקציות בבינג חיפוש האפליקציות בבינג צילום מסך: Bing.com

 

בניגוד לציפיות, האפליקציות לא יקרות

 

על פי דו"ח של חברת המחקר דיסטימו, שניתח את חנות האפליקציות של מיקרוסופט לאורך חודש נובמבר, נראה שהמשתמשים אכן מאמצים את היצע האפליקציות, ועשרת היישומים המועדפים היו משחקים. זהו נתון מעודד מבחינת מיקרוסופט, שמחזק את הסיכוי שמכשירי וינדוז פון 7, בניגוד למכשירי וינדוז מובייל הישנים, יקנו אחיזה בקרב כלל הצרכנים - ולא רק בשוק העסקי.

 

הדו"ח גם מצא שבניגוד להערכות קודמות, מחירי האפליקציות לווינדוז פון 7 דומים לאלה של אפליקציות האייפון, אנדרואיד ופלטפורמות אחרות, ואינם יקרים יותר - אולי אף פחות. כ-80% מהאפליקציות בתשלום לווינדוז פון עולות פחות מ-2 דולר, לעומת כ-60%-70% לאייפון ואנדרואיד.

 

גם המפעילות הסלולריות משתתפות בקידום המכירות של מיקרוסופט. חברת AT&T וטי-מובייל, בשיתוף עם הענקית מרדמונד, מציעות חלק מדגמי הווינדוז פון שלהם במבצעי "אחד ועוד אחד" לרגל עונת החגים בארצות הברית. בחברות טרם מסרו נתונים מעודכנים לגבי מכירות המכשירים בשוק, אך AT&T מסרה לפני כמה ימים כי המכירות כעת "מעודדות", לאחר הפתיחה החלשה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x