$
התעשייה

HP מבטלת את הקיצוץ בשכר עובדיה - גם בישראל

העלאת השכר של עובדי גוגל משפיעה גם על HP? החברה יישמה את הקיצוץ באפריל 2009, אך כעת מודיע המנכ"ל, ליאו אפותקר, על שינוי כיוון. מההחלטה ייהנו גם 5,500 עובדי החברה בארץ

מאיר אורבך 11:5723.11.10

HP העולמית החליטה לבטל את קיצוץ השכר לעובדיה, שאותו הפעילה באפריל 2009. מנכ"ל החברה החדש, ליאו אפותקר, הודיע לעובדי החברה על ההחלטה. במסגרת הקיצוץ, הפחיתה החברה 10% ממשכורות המנהלים הבכירים, ו-5% ממשכורות שאר העובדים.

 

מבירור שערך "כלכליסט" עולה כי החזרת המשכורות

לקדמותן תחול גם על עובדי החברה בישראל. HP מעסיקה בישראל כ-5,500 עובדים, העוסקים בתחומי הפיתוח, הייצור והמכירות.

 

אמש דיווחה HP העולמית על הכנסות של 33.3 מיליארד דולר ברבעון הרביעי, עליה של 2.5 מיליארד, או 8% מהשנה שעברה. רווחי החברה ברבעון האחרון (GAAP) היו 2.5 מיליארד דולר - עלייה של 5% ביחס לנתון המקביל אשתקד.

 

נראה שהמגמה של שיפור תנאי השכר בחברות המחשבים הבינלאומיות הולכת ותופסת תאוצה, לאחר שגוגל העלתה את שכר עובדיה ב-10%. על רקע התחרות מול פייסבוק, גוגל אף העניקה תוספת שכר של 30% לארבעה מבכיריה, והעבירה לעובד ששקל לעזוב לרשת החברתית 3.5 מיליון דולר באופציות.

 

המהלכים של גוגל והתגברות התחרות בתחום יצרו ספקולציות בנוגע לאפשרות שחברות ענק נוספות ישלמו יותר לעובדיהן, עד כדי כך שמנכ"ל אינטל, פול אוטליני, הבהיר בשבוע שעבר שאין בכוונת החברה שלו להעלות את השכר ב-10%: "לחצי המטבע בעולם אינם מאפשרים לנו להעלות משכורות בצורה יוצאת דופן. המשכורות והבונוסים באינטל טובים דיים כבר עכשיו, לדעתי", ציין אוטליני.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x