$
אפליקציות

מחקר: 88 באגים קריטיים בקוד המקור של אנדרואיד

ליבת המערכת, המבוססת על לינוקס, מכילה יותר באגים בממוצע מאשר גרסאות של לינוקס למחשבים אישיים, אך עדיין פחות מהממוצע בתעשיית התוכנה

אבנר קשתן 16:2002.11.10
כמה פרוצים הטלפונים החכמים שלנו? על פי דו"ח של חברת התוכנה Coverity, ליבת מערכת ההפעלה הסלולרית אנדרואיד מכילה 359 באגים, מתוכם 88 שהוגדרו כבאגים

בעלי רמת סיכון גבוהה.

 

Coverity, המייצרת מוצר לניתוח אוטומטי של קוד מקור, הריצה את ניתוח השגיאות על הקוד של אנדרואיד,

המופץ ברשיון קוד פתוח. הקוד מתבסס על לינוקס, מערכת ההפעלה החופשית, ומכיל הרחבות של גוגל ושל יצרניות המכשירים, במקרה זה HTC. הבדיקה מוצאת שגיאות תכנות נפוצות, הכוללות דליפות זכרון ואובדן משאבים.

 

נתוני הבדיקה הראו כי איכות הקוד הבסיסי של לינוקס שבו נעשה שימוש גבוהה יותר מהממוצע בתעשיית התוכנה - 0.47 שגיאות לכל 1,000 שורות קוד, לעומת 1.0 בממוצע. הקוד הספציפי לאנדרואיד, מאת גוגל ו-HTC, הכיל שגיאות רבות יותר (0.78 שגיאת ל-1,000 שורות), אך עדיין פחות מהממוצע בתעשייה. מדובר בנתון הגיוני בהתחשב בכך שמערכת האנדרואיד ותיקה הרבה פחות מהלינוקס.

 

הבדיקה מעלה שוב את הסוגיה השנויה במחלוקת העוסקת ביתרונות מערכת הקוד הפתוח מול חסרונותיה. תומכי הקוד הפתוח מאמינים כי חשיפת השגיאות תוביל לתיקונן ולשיפור המוצר, בעוד המתנגדים מאמינים כי הפרסום החופשי מספק לתוקפים מידע פנימי על מערכת ההפעלה. מ-Coverity נמסר כי הם פנו ל-HTC ולגוגל עם פירוט הבעיות, והם מתכוונים לפרסם את רשימת הבאגים בפומבי לאחר שלחברות תינתן הזדמנות לתקן אותם.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x