$
אינטרנט

השועל תקוע: השקת פיירפוקס 4 תידחה ל-2011

מוזילה לא מצליחה להשתלט על הבאגים וחוסר היציבות של הגרסה החדשה, ונאלצת לדחות את הוצאתה לשוק. פיירפוקס 4 צפוי להציג ממשק משתמש מעודכן, שיפור ביצועים ותמיכה ב-HTML5

אבנר קשתן 17:2428.10.10
גרסה 4 של הדפדפן פיירפוקס מבית מוזילה, שהיתה אמורה לצאת בחודש נובמבר, לא תהיה מוכנה בזמן והשקתה הרשמית תידחה לתחילת שנת 2011 - כך מסר מייק בלצנר, האחראי על הדפדפן בחברה, בקבוצת הדיון של מפתחיו. העיכוב בלוח הזמנים נובע מבאגים בלתי צפויים שהתגלו בתוכנה.

 

היכולות

החדשות בדפדפן, שנמצא כרגע בגרסת בטא, יכללו ממשק משתמש משופר, המזכיר את כרום של גוגל, ותמיכה בתקני HTML5 ובהאצת חומרה לשיפור ביצועים. על פי בלצנר, העבודה על היכולות הללו מתארכת מעבר להערכות המקוריות, ומוזילה מעדיפה לדחות את תאריך ההשקה ולא לשחרר מוצר שאינו יציב. בלצנר הדגיש שעבודת הפיתוח "נמשכת במלוא המרץ".

 

פיירפוקס היווה מאז 2004 את החלופה הראשית לאינטרנט אקספלורר של מיקרוסופט, אבל בשנתיים האחרונות נבלמה מגמת הצמיחה שלו, והוא מחזיק בנתח של קרוב לרבע משוק הדפדפנים, על פי NetApplications. דפדפנים אחרים, ובעיקר כרום, התחזקו במקביל על חשבון נתח השוק של האקספלורר. 

 

לאחרונה סבלה פיירפוקס מפגיעה בתדמיתה, לאחר שהתגלתה בדפדפן פרצת אבטחה המאפשרת לתוקף להשתלט על מחשב הגולש. מוזילה הוציאה גרסת עדכון דחופה, 3.6.12, שבה תוקנה הפרצה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x