שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

כך נהפכה העברת בעלות על דירה לתרגיל עוקץ משפחתי

תביעה: אב המשפחה מצא עצמו מחוץ לדירתו אחרי שהסכים להעביר את הבעלות לידי בתו

מארק שון 12:1227.09.10

העברת בעלות לבן משפחה יכולה להיהפך בקלות לתרגיל עוקץ, כך עולה מתביעה שהוגשה לאחרונה לבית המשפט לענייני משפחה בכפר סבא. מגיש התביעה, תושב אזור השרון בשנות ה־50 לחייו, טוען כי בתו ואשתו גרמו לו לאבד את הבעלות על דירה שירש באמצעות תרגיל עוקץ כפול.

 

האב טוען בתביעה,

באמצעות עו"ד אביבית מוסקוביץ', כי לאחר שהמשפחה נקלעה לחובות הציעה אשתו כי יעביר את הדירה באזור השרון, השייכת לו מתוקף ירושה, על שם בתו בת ה־25. לטענת התובע, הוא העביר את הזכויות בדירה לאחר שאשתו הסבירה את המהלך בחשש מפני עיקול את הדירה. המשפחה המשיכה להתגורר בדירה, והאב אף טוען כי המשיך לשלם את כל המסים הרלבנטיים לאחזקת הבית.

 

בהמשך כתב התביעה מתאר הגבר כי אשתו שכנעה אותו להתגרש ממנה, בעודה מסבירה כי ההליך ייצור הפרדה רכושית וממונית ביניהם, אשר תגן עליהם מפני הנושים. הגבר חתם על מסמכים שהכינה אשתו אצל עורך דין. לטענתו, הוא האמין כי מדובר בהליך פיקטיבי.

 

השלב האחרון בהליך העוקץ, כפי שעולה מדברי התובע, אירע לאחרונה: הגבר חזר לביתו וגילה במפתיע כי מנעולי הדירה הוחלפו וכי כל חפציו ארוזים בארגזים מחוץ לדירה. האשה והבת לא התירו לו להיכנס לבית, והוא נאלץ ללון ברכבו.

עתה מבקש הגבר להוציא צו נגד בתו שיקבע כי הדירה והזכויות בה הם על שמו, ולבטל את זכויותיה בדירה. הבת סירבה להגיב לטענות האב.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x