שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

המדינה תשקיע 200 מיליון ש' בהיערכות לרעידות אדמה

במהלך חמש השנים הקרובות יושקע הסכום בשיקום בניינים, הסברה והקמת מערכת התרעה ארצית

ליאור גוטמן 15:5921.09.10

ועדת השרים להיערכות לרעידות אדמה אישרה שתי הצעות שהוגשו על ידי שר התשתיות הלאומיות עוזי לנדאו, שעיקרן השקעה של 40 מיליון שקל לשנה בשדרוג היערכות המדינה לרעידות אדמה. הסכום האמור יושקע במהלך חמש השנים הקרובות, כך שסך ההשקעה נאמד ב-200 מיליון שקל. הכסף יחולק שווה בשווה

בין הקמת מערכת התראה ארצית ותקצוב פעילות ועדת המשרדים השונים.

 

לדברי משרד התשתיות ההצעה אושרה למרות התנגדות משרד האוצר. "השאלה היא לא האם תתרחש רעידת אדמה בישראל אלא מתי. יש לזכור כי רעידת אדמה אינה חייבת להפוך לאסון לאומי, אך לשם כך מחובתנו לעשות ככל הניתן על מנת להיערך אליה", אמר השר לנדאו.

 

עיון בשתי ההצעות שאושרו מעלה שכ-20 מיליון שקל לשנה יושקעו בשיפור עמידות בניינים ומתקנים, הערכת סיכוני רעידות אדמה, קידום היערכות למענה מיידי במקרה של רעידת אדמה ופעילויות הסברה לאוכלוסיה. מערכת ההתרעה הארצית, שדומה לה פועלת במדינות שונות בעולם כגון מקסיקו, טורקיה, יפן וארה"ב, תחובר למוקדים שונים שיפוזרו ברחבי הארץ לרבות במערכת החינוך, כך שניתן יהיה להתריע מוקדם ככל האפשר על התרחשותה של רעידת אדמה. תקציב זה יתווסף לבסיס תקציב משרד התשתיות הלאומיות החל משנת 2011 ויוגדר בתקנות התקציביות הייעודיות. בנוסף, 20 מיליון שקל לשנה יושקעו בהצטיידות של גופי החירום לקראת רעידות אדמה בתחומים שונים.

 

התקציב יחולק בין האגף לשעת חירום של משרד הבריאות (2.5 מיליון שקל לשנה), המינהל לשירותי חירום ונציבות כבאות והצלה במשרד הפנים (4.8 מיליון שקל לשנה) ומשטרת ישראל (12.7 מיליון שקל לשנה).

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x