שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

מנכ"ל סיטיבוק ישראל: הריבית הממוצעת למשכנתה בניו-יורק וניו ג'רסי בשפל של 30 שנה

לדבריו, הריבית בשוק זה עומדת על 4.36% ובמקומות מסויימים בשווקים הללו אף נמוכה יותר. החברה המתמחה בביטוחי משכנתה ותמצות חוזי נדל"ן מדווחת על זינוק דו-שנתי של פי ארבע במספר העסקאות שהיא מטפלת

שי פאוזנר 15:5616.09.10

"הריבית על המשכנתאות בארה"ב חזרה 30 שנים לאחור", מסר היום עלי קשדן, מנכ"ל השלוחה הישראלית של חברת סיטיבוק המתמחה בתמצות חוזי נדל"ן בארצות הברית. קשדן הוסיף, "הריבית בשוק המשכנתאות למגורים נעה סביב 4.36% בממוצע ואף ניתן לקבל פחות מזה". לדבריו,  אשתקד עמדה הריבית בשוק

זה על כ-5.14%. "אין ספק שחלק מירידת הריבית נובעת מתחרות בענף המשכנתאות שזקוק לחמצן ולפעילות, תחום שנמצא בנמנום ארוך מאז המשבר הכלכלי", מסר קשדן ל"כלכליסט".

 

סיטיבוק שבבעלות המיליונר החרדי-אמריקאי יוסף (איצ'ה) רוזנבאום, מעסיקה כיום כ-120 נשים חרדיות דוברות אנגלית בבית"ר עילית ומודיעין עילית, המתמחות בתמצות חוזי נדל"ן ללקוחות מחו"ל. כל העבודה היא עבודת אאוטסורסינג. לקוחות החברה הם בנקים למשכנתאות ויזמי ומתווכי נדל"ן בעיקר מניו ג'רסי וניו יורק.

 

לדברי קשדן, היקף העבודה של החברה מעיד על שינוי מגמה בחודשים האחרונים באיזורים בהם היא פועלת. "בשיא המשבר, לפני כשנתיים החברה טיפלה בחוזים בכ-25 עיסקאות ביום וכעת גדלו העיסקאות ליותר מ-100 ביום, דבר שמביא אותנו עתה לגיוס כוח אדם", אומר קשדן. בחברה מדווחים כי הגידול בהיקפי העבודה נובעים גם מתחילת התאוששות בענף הנדל"ן באזורים כמו ניו-יורק וני-ג'רסי וכן מגידול משמעותי בתחום מיחוזרי המשכנתאות, תחום המחייב ביטוח טאבו מחדש לפי החוקים הפדרליים בארה"ב.

 

קשדן מדווח עוד, כי היקפי העסקאות מתחילים לגדול. "בשלוש השנים האחרונות היקפי העסקאות הגיעו רק לעיתים רחוקות לעשרות מיליוני דולרים בעסקה בודדת של תחום הנדל"ן המניב. בשלושת החודשים האחרונים קיימות עסקאות גם של מאות מיליוני דולרים, ונפח העסקאות של עשרות מיליוני דולרים צמחו משמעותית, תקופה המתחילה להעיד על שינוי מגמה".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x