$
רכב

בלעדי ל"כלכליסט": מכרז ליסינג בבזק ב-50 מיליון שקל

בזק צפויה להחליף כ-500 מכוניות מסוג סקודה רומסטר. במכרז ישתתפו רק החברות שלמה SIXT, הספקית הנוכחית, אלבר וחברת הליסינג הרץ

תומר הדר 07:0315.09.10

חברת בזק צפויה לפרסם בימים הקרובים מכרז ליסינג לרכבי טכנאים בהיקף של כ־50 מיליון שקל, כך נודע ל"כלכליסט". מדובר במכרז דינמי - מכרז שייערך רק בין קבוצת ספקים מוגדרת מראש, ככל הנראה שלמה SIXT, אלבר וחברת הליסינג הרץ. המכרז נועד להחליף 500 מכוניות מסוג סקודה רומסטר שמהוות

כחמישית מצי הרכב של בזק, השייכות לחברת שלמה SIXT, שחוזה החכירה שלהן, בן שלוש שנים, צפוי להסתיים בשבועות הקרובים. לדברי מקורבים לחברה, הסיבה להוצאתם של רכבי הטכנאים למכרז נפרד היא שיעור הבלאי הגבוה.

 

עם זאת, בזק אינה מחדשת את החוזה עם שלמה SIXT באופן אוטומטי אלא בוחרת להוציא את אספקת המכוניות למכרז מחודש. כיום ארבע חברות ליסינג גדולות מספקות לבזק כלי רכב: שלמה SIXT, אלבר, משקי הקיבוצים והרץ.

 

על פי תנאי המכרז, החברה הזוכה תוכל לספק לבזק אחד מבין שני דגמי רכב שעונים על צרכיה - סקודה רומסטר 1.2 TSI ופיאט פיורינו דיזל. בחודשים האחרונים נבחנה בבזק גם האפשרות להשתמש במכוניות נוסעים במרכב סטיישן כגון יונדאי I30 וקיה סיד. בשלב הראשון יסופקו לבזק עד סוף השנה 100 מכוניות, ואילו יתר המכוניות יסופקו במהלך השנה הבאה.

 

עוד עולה מתנאי המכרז שהמכוניות יוגבלו לנסועה של 35 אלף ק"מ בשנה, אך במידה ותהייה חריגה מהיקף הנסועה בזק תשלם קנס לחברת הליסינג שנבחרה במכרז. במקביל לצי רכבי הטכנאים מחזיקה בזק גם במכוניות נוסעים המשמשות את עובדי החברה שנמצאות בבעלות ישירה של בזק. כך, בתחילת השנה רכשה החברה 500 מכוניות אשר מתוחזקות בידי חברת ח.י.ל השייכת למכשירי תנועה, יבואנית סוזוקי וקרייזלר. מבזק נמסר: "החברה בוחנת כעת כלי רכב חדשים לשימוש הטכנאים".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x