שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
אינטרנט

איגוד האינטרנט הישראלי: הנזק שבחסימת אתרי ההימורים גדול מהתועלת

בתגובה להוראת המשטרה לספקיות הרשת לחסום אתרי הימורים אומרים באיגוד כי "ישראל אינה רוצה להידמות למדינות חשוכות המאפשרות למשטרה לחסום לפי שיקול דעתה אתרים שלכאורה עברו על החוק"

עומר כביר 14:5719.08.10

איגוד האינטרנט הישראלי יוצא בחריפות נגד צווי המשטרה שהובילו לחסימת אתרי הימורים על ידי ספקיות האינטרנט בישראל. "מתן אפשרות למפקד משטרה להורות על חסימת אתר אינטרנט מבלי שהדבר ייבחן כלל על ידי בית המשפט, עלול לתת למשטרה גושפנקא להמשיך לפעול נגד אתרי אינטרנט ללא צו של בית משפט", מזהיר הארגון בנייר עמדה שפירסם.

 

אתמול חסמו ספקיות האינטרנט 013 נטוויז'ן ובזק בינלאומי, וכן חברת הסלולר אורנג' שפועלת גם כספקית אינטרנט, את הגישה לאתרי הימורים של Victor Chandler ו-Stan James, בעקבות צו שקיבלו ממשטרת ישראל. הן הצטרפו בכך ל-012 סמייל, שחסמה את האתרים יום קודם לכן.

  

המהלך עורר ביקור רבה כלפי המשטרה, ומומחי משפט רבים טענו שהיא פועלת ללא סמכות. כעת, מצטרף גם איגוד האינטרנט הישראלי לפועלים נגד החסימה. "חסימת אתר לפי הוראת רשות שלטונית היא צעד קיצוני, שצריך להיות מגובה בחוק מפורש", אומר האיגוד בנייר העמדה. "ישראל אינה רוצה להידמות למדינות חשוכות המאפשרות למשטרה לחסום לפי שיקול דעתה אתרים שלכאורה עברו על החוק".

  

באיגוד מוסיפים שספקיות האינטרנט לא יכולות להוות חלק מזרועו הארוכה של השלטון: "אין זה מתפקידן לצנזר תוכן אן לחסום אתרים לצפייה לכלל הציבור... הנזק של המהלך גדול מיתרונו".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x