$
בשולי החדשות

מכת הפשפשים במנהטן: טיים וורנר טוענת שהצליחה להרחיקם ממשרדיה

בניו יורק תפחה התופעה לממדי מגיפה. הערכה שבתי עסק ובעלי דירות מעדיפים להסתיר את העובדות, ואזרחים טוענים שגם העירייה מטייחת את היקפי המגיפה

סוכנויות הידיעות 12:1714.08.10

גם חברת טיים וורנר נפלה קורבן למכת הפשפשים הפוקדת את ניו יורק. החברה הודיעה אתמול כי הצליחה להתגבר על מכת הפשפשים במטה החברה במנהטן.

  

"כחלק מתהליך ניקיון ומניעה התגלו פשפשים באזור קטן במשרדים של טיים וורנר", הודיעה החברה. "אנשי מקצוע טיפלו בבעיה".

 

דוברת טיים וורנר, מלורי זלקין, אמרה שהחברה פרסמה את ההודעה בתגובה לדיווחי התקשורת לפיהם המשרדים הראשיים של החברה במנהטן, נגועים בפשפשים, כולל באזור החנויות והמסעדות.. 

 

 

הפשפשים (פשפשי המיטה - Cimex Lectularius) הכו באחרונה בניו יורק. הפשפשים הללו חיו במחיצת בני האדם במשך אלפי שנים, ובמלחמת העולם השנייה, בעקבות תנועת מהגרים, חיילים ופליטים, הופצו בעולם. הם העניקו את שמם למלונות פשפשים, אבל בשנות החמישים נכחדו כמעט לחלוטין, בזכות השימוש הנרחב בדי.די.טי. בתחילת המאה הנוכחית החלו לצוץ שוב מחוריהם. מאז הם מתפשטים בקצב מסחרר בארה"ב, באירופה, באוסטרליה ובקנדה - הם כבר הרסו לכמה ספורטאים את אולימפיאדת החורף בוונקובר.

 

בניו יורק תפחה התופעה לממדי מגיפה. ב־2004 הגיעו למוקד העירייה 194 תלונות על פשפשים; ב־2009 נרשם שיא של 10,985 תלונות, וההערכה היא שמספר המקרים הלא מדווחים גבוה בהרבה. בתי עסק ובעלי דירות מעדיפים, מן הסתם, להסתיר את העובדות, ואזרחים טוענים שגם העירייה מטייחת את היקפי האסון.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x