שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

אמזון: מכירות הספרים הדיגיטליים עברו לראשונה את מכירות הכריכה הקשה

הוזלת הקינדל הוכיחה את עצמה: אמזון דיווחה כי מספר העותקים הדיגיטליים שמכרה במחצית הראשונה של השנה היה גדול פי 3 ממספרם בתקופה המקבילה ב-2009. עלייה גם במכירות המכשירים

יוסי גורביץ 10:1020.07.10

כל העדכונים, הכתבות והמדורים של טכנולוגי - היישר לפייסבוק שלכם

 

מהפך דיגיטלי בשוק הספרים: אמזון הודיעה אמש (ב') כי ברבעון האחרון, לראשונה בתולדותיה, עקף מספר העותקים הדיגיטליים של ספרים שמכרה את מספר הספרים בכריכה קשה. על כל 100 ספרים בכריכה קשה שמכרה אמזון

היא מכרה 143 ספרים דיגיטליים, ובמהלך ארבעת השבועות האחרונים של הרבעון הקצב הואץ: 180 ספרים דיגיטליים לעומת 100 ספרים בכריכה קשה.

 

עוד דיווחה אמזון כי במחצית הראשונה של 2010, מספר הספרים הדיגיטליים שמכרה שולש בהשוואה למחצית הראשונה של 2009. גם במכירות מכשירי הקינדל רשמה אמזון עלייה, ולדבריה עלייה זאת נובעת מההוזלה שהכריזה עליה לפני כחודש, כשהפחיתה את מחיר המכשיר מ-259 דולר ל-189 דולר. יצוין כי אמזון דיווחה שמכירות הספרים הדיגיטליים עברו לראשונה את מכירות הספרים המודפסים בחג המולד האחרון. אמזון, כהרגלה, נמנעה מלספק נתונים מדויקים על מכירותיה. מייק שצקין, המייצג חברה המייעצת להוצאות ספרים, אמר כי ההישג מרשים במיוחד מבחינתה של אמזון, לאור העובדה שבמהלך הרבעון האחרון החלה אפל לשווק את מחשב הטאבלט שלה, האייפד, שפרשנים העריכו כי יפגע בנתח השוק של הקינדל.

 

LG, יצרנית מובילה של צגי דיו אלקטרוני, העריכה לפני כחודשיים כי שוק הספרים האלקטרוניים יצמח ב-2010 בין 76% ל-78%, ומספר הספרים האלקטרוניים שיימכר יעמוד על כשמונה מיליון יחידות. מניות אמזון עלו בה-1.06 דולרים אמש, ועל פי ההערכות החברה תציג בקרוב נתוני צמיחה מרשימים לרבעון השני של 2010.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x