שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

הכנסת אישרה בטרומית: בתי העלמין פטורים מארנונה

ח"כ משה גפני, מיוזמי הצעת החוק: "קיים חוק הפוטר רשימה ארוכה של מבני ציבור מחובת תשלום ארנונה, ומשום מה בתי העלמין אינם מוזכרים ברשימה"

שי פאוזנר 11:5127.05.10

מליאת הכנסת אישרה אתמול פה אחד בקריאה טרומית את הצעת החוק של יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני, ויו"ר הוועדה לפניות הציבור, ח"כ אורי מקלב, שפוטרת באופן רשמי את בתי העלמין במדינת ישראל מחובת תשלום דמי הארנונה.

 

בדברי ההסבר עם הגשת הצעת החוק להצבעה במליאת הכנסת, אמר

ח"כ גפני כי קיים חוק הפוטר רשימה ארוכה של מבני ציבור מחובת תשלום ארנונה, "משום מה בתי העלמין אינם מוזכרים ברשימה ומשכך ישנם כמה רשויות מקומיות שמתחכמות ותובעות דמי תשלום ארנונה שמתגלגלת לפתחם של בני משפחות הנפטרים הנדרשים לשלם זאת. מדובר בעוול ויש לתקנו".

 

ח"כ גפני אמר עוד בדברי ההסבר, כי בחר לתאם את הצעת החוק לא רק עם הממשלה התומכת בחוק, אלא גם עם חברי האופוזיציה, "לא מדובר כאן במחלוקת פוליטית, אין חולק כי בתי העלמין צריכים להיות פטורים מתשלום הארנונה, ולכן אבקש את תמיכת כל חברי הכנסת בהצעת החוק". לאור דבריו של גפני, הסירו ח"כים שונים את התנגדותם להצעת החוק, ו 56 חברי כנסת הצביעו בעדה בקריאה הטרומית, ח"כ אחד בלבד נמנע בהצבעה. הצעת החוק זו, יחד עם הצעת חוק זהה של ח"כ דוד אזולאי, תובא לועדת הכנסת לקראת הכנה להצבעה לקריאה שנייה ושלישית.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x