שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

בכירה במשרד השיכון: אנו צפויים לאשר פרויקט פינוי בינוי ענק ביפו

בשיחה עם "כלכליסט" אמרה ראש אגף תכנון ערים כי במסגרת הפרויקט, אותו יזמו תושבי יפו א' ונווה עופר, ייבנו שני מתחמים של כ-3,050 דירות

שי פאוזנר 11:4902.05.10

משרד השיכון עומד לאשר פרויקט פינוי־בינוי ענק שיזמו תושבי השכונות יפו א' ונווה עופר (המוכרת גם כתל כביר) בתל אביב־יפו. מדובר בפרויקט שמובילה עמותה חברתית בשם "עמותת תל גיבורים", שבו צפויים להיהרס מבנים עם 575 דירות ישנות ובמקומן יבנו שני מתחמים של 3,050 דירות בסך הכל.

 

ל"כלכליסט" נודע כי ביום ה' האחרון, בעקבות סיור של נציג משרד השיכון בשכונות, שוחחו ראש העמותה, זבולון עוזיהו ונציג אגף תכנון ערים במשרד השיכון ובעקבותיה נקבע כי נציגי התושבים בשכונות ייפגשו באמצע החודש עם מנהלת האגף, סופיה אלדור לשם אישורה. התוכנית היא תולדה של פעילות שטח שביצעה העמותה בקרב תושבי שתי שכונות בשלוש השנים האחרונות שבסופה חתמו כל 634 בעלי הדירות במתחמים הללו על הסכמה להשתתף בפרויקט פינוי בינוי.

 

בשיחה עם "כלכליסט" בסוף השבוע מסרה סופיה אלדור, ראש אגף תכנון ערים במשרד, כי היא צפויה לאשר את התוכנית אולם תלתה את אישורה באישור מוקדם של התוכנית בעיריית תל אביב.

 

בימים האחרונים אף נפגשו נציגי העמותה עם נציגים של עיריית תל אביב שאישרו כי העירייה תתמוך בתוכנית ותאשר אותה לאחר השלמת דיונים בעניין שהחלו לאחרונה. העמותה שכרה לשם הכנת התוכנית את השמאי יוסף פישלר ואת משרד האדריכלים יסקי מור סיון, שאנשיו הציגו אותה לאנשי מחלקת ההנדסה בעירייה שהביעו גם הם נכונות לאשרה.

 

סוף ל"משכנות העוני"?

 

החלטת משרד השיכון, הסבירו בסוף השבוע חברי העמותה, מחוייבת המציאות, מאחר והממשלה עצמה מגדירה את השכונות הללו כ"משכנות עוני" שמשמעותם - מבנים זמניים.

 

נציין, כי במסגרת התוכנית, שבסיסה במתחם הסמוך לירידה מאיילון דרום לציר שלבים, בשטח של 42 דונם התחום ברחובות הגיחון, נחל שורק ונחל עוז מגדלים, ייהרסו 11 בניינים ויוקמו 13 מגדלים עם 1,500 דירות ושטחי ציבור.

 

בנוה עופר יהרסו 301 דירות ויוקמו מגדלים עם 1,450 דירות על 17 דונם ברחובות גרוסמן, הדקל, תל גיבורים ושזר. מדובר במספר שטרם נקבע של בניינים שאינם רבי קומות וזכויות בנייה שינויידו למקום אחר בעיר. "לאחר שיחות עם העירייה, נראה כי התוכנית תאושר שם בקרוב", אמרו נציגי התושבים בסוף השבוע.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x