$
בורסת ת"א

השותף של קרדן אן.וי בבנק רוסי מגדיל אחזקות תמורת 39 מיליון יורו

השותף רוכש מקרדן אן.וי 19% ממניות הבנק. לאחר העיסקה יחזיקו קרדן אן.וי והשותף הרוסי ב-50% כל אחד מהבנק האזורי SOVCOM

ענת ציפקין 12:3111.04.10
חברת האחזקות קרדן אן.וי, שבשליטת יוסף גרינפלד ( 20.1%) אבנר שנור (17.7%) ואיתן רכטר (3.7%) הודיעה היום לבורסות אמסטרדם ותל אביב כי השותף המחזיק איתה בבנק הרוסי SOVCOM צפוי לרכוש 19% מהבנק בתמורה ל-39 מיליון יורו.
מה דעתך על מניית קרדן אן.וי:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

קרדן אן.וי פועלת במגזר הבנקאות הרוסי באמצעות הזרוע הפיננסית שלה TBIF, ומחזיקה ב-69% ממניות הבנק הרוסי SOVCOM, שהוא בנק אזורי ברוסיה. ביום חמישי האחרון הודיע לקרדן בעל המניות הנוסף בבנק, כי בכוונתו לממש אופציית CALL שהוענקה לו בעבר ולרכוש 19% מהון המניות של הבנק המוחזקות על ידי TBIF. אם תמומש אופציה זו, ישלם השותף 39 מיליון יורו ל-TBIF, ולאחר שתושלם העסקה צפויים קרדן אן.וי והשותף להחזיק כל אחד ב-50% ממניותיו של הבנק הרוסי.

 

TBIF הפרישה בשנה החולפת סך של 69.6 מיליון יורו, ו-23.5 מיליון יורו, בגין חובות מסופקים ברוסיה ואוקראינה בהתאמה. את שנת 2009 כולה סיכמה קרדן אן.וי עם הפסד נקי של 29 מיליון יורו מפעילות הבנקאות והאשראי הקמעונאי שלה. עיקר ההפסד נצבר בתשעת החודשים הראשונים של השנה, ואילו ברבעון הרביעי רשמה קרדן רווח נקי של 3 מיליון יורו בפעילות זו. 

 

בראיה קדימה לשנת 2010 כותבת קרדן אן.וי בדוחותיה כי שווקי השירותים הפיננסיים בהם היא פעילה החלו להתייצב ואף הציגו שיפור. "אם התפתחות זו תימשך, צפוי כי פעילות מתן האשראי תורחב וכי ההפרשות לחובות מסופקים בהם יקטנו", ציינה החברה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x