שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

נוחי דנקנר: "שכר הבכירים בחברות הציבוריות אינו רציונלי"

דנקנר אמר היום לחברי דירקטוריון אי.די.בי כי הגורם לכך הוא פרסום טבלאות השכר: "הטבלאות יצרו בין המנהלים תחרות על פרסטיז'ה"

גולן חזני 18:5728.03.10
נוחי דנקנר, בעל השליטה בקונצרן אי.די.ביאיננו רואה בעין יפה את נושא שכר המנכ"לים הבכירים בחברות הציבוריות, וטוען שמדובר בשכר "לא רציונלי".

 

"הגורם לעלייה ברמות השכר של המנכ"לים הבכירים הוא טבלאות השכר שמפורסמות בדו"חות השנתיים של החברות, בהוראת רשות ני"ע, והן בטבלאות השכר שמפורסמות בעיתונים הכלכליים", אמר דנקנר לחברי הדירקטוריון, הטבלאות האלה יצרו בין המנהלים תחרות על פרסטיז'ה. אם לא היו טבלאות שמפרטות באופן שמי את התגמול הכולל של אנשים, לא היה מירוץ כזה, כמעט לא רציונלי, לנושא מי מופיע ראשון בטבלה".

 

קודם לכן פורסמו הדוח"ות הכספיים של אי.די.בי לשנת 2009. הרווח הנקי ב-2009 עמד על 977 מיליון שקל.

 

דנקנר הביא בפני חבריו לדירקטוריון אי.די.בי דוגמא שהביא הסופר יעקב בורק בספרו "האם שימפנזים חושבים על פרישה". במחקר שהופיע בספר נשאלו עובדים בארה"ב מה הם חושבים על תגמול ומה הם מעדיפים. השאלה שנשאלו היתה: "האם אתה מעדיף להשתכר 60 אלף דולר בשנה ולגור בשכונה שרמת השכר של תושביה היא 50 אלף דולר, או להשתכר 70 אלף בשנה ולגור בשכונה שבה רמת השכר היא 80 אלף דולר. רוב מכריע של הנשאלים השיבו כי הם מעדיפים את האפשרות הראשונה, של 60 אלף דולר. " אני רואה בהרבה שיחות עם מנהלים בכירים שמה שחשוב להם יותר זה לא התגמול האבסולוטי של עצמם. הטבלאות האלה גורמות למירוץ אחר רמת תגמול יותר גבוהה", אמר דנקנר.

 

דנקנר, הזכאי לבונוס של 1% מרווחי אי.די.בי, ויתר לפני כחצי שנה על בונוס שאמור היה לעמוד על 9.7 מיליון שקל, ויסתפק בשכר של 2.2 מיליון שקל לשנה. גם צבי לבנת ואבי פישר, שאמורים לקבל 0.5% מהרווח השנתי כבונוס, ויתרו על הבונוס השנה, כשלגבי כל אחד מהם מדובר בקרוב ל-5 מיליון שקל.

 

"אני לא אומר שלא מגיע. לאנשים בכירים באמת מגיע והרבה. בסופו של דבר אנשים שעומדים בראש ארגון הם שקובעים אם החברה תצליח או לא. אבל אני חושב שרמות התגמול מרקיעות שחקים ולא מוצדקות", אמר דנקנר.

 

כשנשאל על רמות השכר באי.די.בי, הנחשבות לגבוהות גם כן, אמר דנקנר: "אלינו אנשים אוהבים לבוא לא כל כך בגלל רמות שכר, אלא בגלל דברים אחרים. מצד שני אני אוהב שהמנהלים והעובדים אצלנו לא מקופחים ולכן רמות התגמול אצלנו הן ראויות. יש חברות אחרות שאצלן זה קצת יצא משליטה".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x